فهرست
ایران3-0 امریکا؛ 5+1 امتیاز از ایالات متحده گرفتیم
ایران3-0 امریکا؛ 5+1 امتیاز از ایالات متحده گرفتیم

ایران3-0 امریکا؛ 5+1 امتیاز از ایالات متحده گرفتیم

اسلوبودان کواچ برای شروع بازی دوم شاگردانش مقابل آمریکا در هفته ششم لیگ جهانی والیبال از سعید معروف، شهرام محمودی، میلاد عبادی‌پور، مجتبی میرزاجان‌پور، عادل غلامی، محمد موسوی و مهدی مرندی (لیبرو) استفاده کرد.
نخستین سرویس ست اول را میلاد عبادی‌پور به زمین آمریکا زد و مجتبی میرزاجان‌پور دیگر دریافت‌کننده تیم ملی ایران، اولین امتیاز را برای تیمش کسب کرد. جو سنگین سالن آزادی و بازی با برنامه و دلچسب بازیکنان ایران، نصر ا... سجادی، معاون وزیر ورزش را نیز گاهی مجبور به واکنش و لبخند می‌کرد. سرویس‌های هدفدار، حملات دوسر آنتن موفق و دفاع عالی باعث شد تا شاگردان کواچ از همان ابتدا تیم برتر میدان باشند و اختلاف امتیاز هشت امتیازی را نیز تجربه کنند. ست نخست با نتیجه 25 بر 20 به سود ایران تمام شد.
فشار زیادی که بازیکنان ایران در سرویس روی مت اندرسون آوردند باعث شد تا جان اسپراو، سرمربی آمریکا از ابتدای ست دوم این بازیکن را بیرون بکشد ولی همچنان با چهار دریافت‌کننده به بازی ادامه دهد. نخستین وقت استراحت ست دوم در امتیاز 8 بر 7 به سود ایران به دست آمد. دومین سرویس بدون بازگشت عادل غلامی و ثبت امتیاز 12 برای ایران در مقابل هشت امتیاز آمریکا، اسپراو را مجبور به استفاده از وقت استراحت فنی خود کرد. وقت استراحت بعدی آمریکا چند دقیقه بعد در امتیاز 14 بر 9 به سود شاگردان کواچ گرفته شد. کواچ در اواخر این ست از حسن صنوبر و مهدی مهدوی برای تقویت دفاع تیم استفاده کرد و نتیجه 22 بر 18 شد. امتیاز 24 را شهرام محمودی برای ایران گرفت و سرویس آرون راسل که به تور برخورد کرد نتیجه این ست را نیز 25 بر 21 به سود ایران رقم زد.
نخستین امتیاز ست سوم به نام آمریکا ثبت شد. اشتباه معروف در رد کردن توپ به زمین حریف و ناراحتی بیش از حد او از این قضیه باعث شد تا تمام تماشاگان حاضر در سالن یک صدا او را تشویق کنند و نامش را صدا بزنند. بازی با برنامه و تمرکز بالای ملی‌پوشان مانع از نزدیک شدن امتیازات دو تیم می‌شد و بازهم شاگردان کواچ از قهرمان دوره لیگ جهانی پیشی گرفته بودند، ستی که 25 بر 19 به سود ایران تمام شد و شاگردان کواچ به پیروزی 3 بر صفر رسیدند.
تیم ملی ایران در بازی بعدی خود در تهران به مصاف تیم ملی لهستان می‌رود.
  ۱  
آی اسپورت
2015-06-21 21:57:56
نظر دهید
۱ نظر
امیر تبریز اوغلی
يكشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۴، ۲۲:۲۰
یاشاسن.. میتوان جنگید و تسلیم نشد حتی در برابر ابر قدرت.. قهرمان جهان و المپیک
(شهرداری ارومیه و تبریز 3. تیم ملی امریکا0)
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر