فهرست
کارشناسی: بازگشتِ باشکوهِ روبینیو
کارشناسی: بازگشتِ باشکوهِ روبینیو

کارشناسی: بازگشتِ باشکوهِ روبینیو

میگل دیلینی
 
زمانی بود که انتظار می‌رفت روبینیو به جایگاهی که نیمار دارد برسد. به دلایلِ مختلف این اتفاق نیفتاد. اما بازیِ دیشبِ او خبر از احیایِ هافبکِ 31 ساله‌یِ سانتوس در عرصه‌یِ ملی داد. شماره‌یِ 20 برزیل انرژی خلاقِ تیمش بود و خطِ میانی و حمله را عالی به هم وصل می‌کرد. این بحث برایِ زیرِ سوال بردنِ نیمار نیست، اما روبینیو با حضورش جانِ تازه‌ای به برزیل بخشید و تیمی بسیار یک‌دست‌تر و منظم‌تر ساخت.
روبینیو حالا دیگر در موقعیت‌هایِ تک به تک با مدافعین، تصمیماتِ نادرستِ گذشته را نمی‌گیرد و با پاس‌هایی تک ضرب هم‌تیمی‌هایش را در موقعیت بهتر قرار می‌دهد. ویلیان بیشتر بهره را در این بازی از حضورِ روبینیو گرفت. ویلیان جوری بازی می‌کرد که انگار زنجیر از پایش باز کرده‌اند. هافبک چلسی دیگر به جایِ اینکه به بالا دستی‌هایش خدمت کند (نیمار در برزیل، ازارد در چلسی)، فرصت استفاده از خلاقیتِ خودش را پیدا کرده و بازی‌اش هدفمندتر شده بود.
کرنرهایِ روبینیو در این بازی هم دیگر نقطه‌یِ قوتِ بازی او بود که بارها رویِ دروازه‌یِ ونزوئلا خطرآفرین شد. البته باید در نظر بگیریم که تمامِ این حرف‌ها بعد از پیروزی مقابلِ تیمِ ضعیفِ ونزوئلا است. اما برزیل در همین بازی هم بعد از تعویضِ روبینیو افت کرد. به هرحال این بازی نشان داد، بدونِ نیمار هم امیدی برایِ برزیل باقیست و شایدِ زندگیِ دوباره‌ای برایِ روبینیو.
 
 
کد خبر: 9409
 
 
  ۱  
آی اسپورت
2015-06-22 09:17:46
نظر دهید

۱ نظر
یوهان کرایف
دوشنبه ۱ تیر ۱۳۹۴، ۱۱:۳۰
بعلاوه روبینیو باید رونالدینیو و کاکا رو هم دعوت کنه چون باتجربه های تیم این ها هستن الان
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر