فهرست
کارشناسی: منچستر سیتی به چه بازیکنانی نیاز دارد؟
کارشناسی: منچستر سیتی به چه بازیکنانی نیاز دارد؟

کارشناسی: منچستر سیتی به چه بازیکنانی نیاز دارد؟

آی‌اسپورت – اولین پستی که پیگرینی بهش فکر می‌کند دفاعِ چپ است. گایل کلیشی و الکساندر کولاروف چهار سال است که این پست را بینِ خودشان تقسیم کرده‌اند. کلیشی بیشتر در رویکردهایی دفاعی به کار می‌رود و کولاروف در بعدِ هجومی. اما کلیشی این فصل افتِ محسوسی داشت و کولاروف هم به نظر می‌رسد قصد دارد به ایتالیا بازگردد و به یکی از دو تیمِ میلان ملحق شود. پس پیگرینی به یگ دفاعِ چپِ جدید و با کیفیت نیاز دارد. شایعاتی که به گوش می‌رسد خبر از گزینه‌هایی مثل ساندرو (پورتو)، عبدل رحمان بابا (آوزبورگ) و لایون کورزاوا می‌دهند.
دیگر پستی که ترمیمش برایِ پیگرینی حیاتی به نظر می‌رسد، هافبکِ میانی است. میلنر رفته، توره مسن و کند شده، فرناندینیو نسبت به فصلِ اول افت کرده و فرناندو هم فصلِ خوبی را پشت سر نگذاشته است. تمامِ این دلایل حاکی از نیاز یک هافبکِ درجه یک در مرکزِ زمینِ سیتی می‌دهد و خب، چه هافبکی جذاب‌تر از پل پوگبا. وسوسه‌یِ خریدِ بازیکنِ آکادمیِ یونایتد که بعد از نادیده گرفتن در این تیم، به یکی از بهترین بازیکنانِ جوانِ جهان تبدیل شد، وسوسه‌ای بسیار شیرین برایِ سیتی است. خریدِ احتمالیِ پوگبا می‌تواند انرژی و خلاقیتِ چند برابری به تیمِ پیگرینی بدهد و یک بارِ دیگر آنها را مدعیِ قهرمانی جلوه دهد.
در نهایت دیگر پستی که سیتی در آن نیاز به خرید دارد، هافبکِ هجومی است. در سیستمِ 2-4-4 پیگرینی، یا به بیانِ دقیق‌تر 2-2-2-4، تنها داوید سیلواست که به عنوانِ هافبکِ هجومی و خلاق در اوج است. سمیر نصری و خسوس ناواس هیچکدام نشان از آن بازیکنانِ درخشان سابق ندارند و جیمز میلنر هم که قادر به بازی در این پست بود، به لیورپول پیوسته است. گزینه‌یِ جذابِ سیتی برایِ این پست رحیم استرلینگ است که قصد دارد لیورپول را ترک کند. بردنِ جنگِ خریدِ استرلینگ برابرِ یونایتد هم می‌تواند انگیزه‌ای مضاعف برایِ خاندانِ خلدون المبارک باشد. به هرحال حضورِ احتمالی این ستاره‌یِ جوان هم می‌تواند گزینه‌هایِ تهاجمی پیگرینی را افزایشِ قابلِ توجهی بدهد.
 
کد خبر: 9409
 
 
     
آی اسپورت
2015-06-22 10:34:23
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر