فهرست
مهدوی کیا: در جام جهانی از گروه مان صعود کنیم شاهکار کرده ایم!
مهدوی کیا: در جام جهانی از گروه مان صعود کنیم شاهکار کرده ایم!

مهدوی کیا: در جام جهانی از گروه مان صعود کنیم شاهکار کرده ایم!

آی اسپورت- مهدی مهدوی‌کیا که هم چنان در کنار علی دوستی مهر در تیم ملی جوانان کار می کند امروز و در حاشیه بازی دوستانه با استقلال در مورد وضعیت تیم ملی جوانان گفت: اکنون در مرحله استعدادیابی هستیم و در خلال این برنامه اردوها را تشکیل می‌دهیم، امروز هم بازی با استقلال بود و بازیکنان محک جدی‌ای خوردند. این بازیکنان را در اردو هم ارزیابی می‌کنیم.

کار با جوانان چگونه است؟!
کار خیلی سخت است زیرا وقتی با بزرگسالان کار می‌کنید قرار نیست چیزی به آنها یاد بدهید. آنها همه چیز را یاد گرفته‌اند اما باید به بازیکن جوان و نوجوان همه چیز را یاد داد به همین دلیل مربیان پایه خیلی زحمت می‌کشند و من خیلی خوشحالم که با تیم‌های پایه کار می‌کنم آن هم در کنار دوستی و میرآخوری که مربیان خودم هم بوده‌اند.


این تیم چقدر دچار تغییر می شود؟!

 ما تقریباً کل ایران را دیده‌ایم و از سال آینده بازیکنانی که مد نظرمان هستند را به اردو دعوت می‌کنیم، امیدوارم باشگاه‌ها هم همکاری کنند تا بتوانیم این بازیکنان را در اختیار داشته باشیم.


پیروزی بر کویت با تیم نسبتا جوان, نظرتان چیست؟!

من بازی با کویت را ندیدم زیرا تیم خودمان بازی داشت البته این بازیکنان خیلی جوان نیستند، آنها سال‌ها در لیگ بازی کرده‌اند در زمان ما به بازیکن 18-19 ساله جوان می‌گفتند اما خوب است که این بازیکن درخشش داشتند و بازی را بردند. این برای روحیه تیم هم خوب است و پشتوانه خوبی برای تیم ملی هم ایجاد می‌شود. در نهایت این نظر سرمربی تیم ملی است که چه کسانی برای تیم ملی بازی کنند اما حضور این جوانان پشتوانه خوبی برای تیم ملی خواهد بود، ما به اندازه کافی بازیکنان خوبی داریم.


شرایط تیم ملی در جام جهانی؟!:

در جام جهانی شرایط برایمان سخت است زیرا ما از تیم‌های دیگر عقب‌تر هستیم و فردا اولین بازی تدارکاتی خودمان را انجام می‌دهیم. گروه‌مان هم گروه سختی است مخصوصاً اینکه از حریفان هم عقب هستیم امیدوارم بازی‌های خوبی انجام دهیم.


به نظرتان تیم ملی به دور بعد صعود می کند؟! با توجه به اینکه این جو بوجود آمده است که تیم می تواند صعود کند..!

در جام جهانی 2006 هم همین مشکل را داشتیم و سطح فوتبال ما را بدون هیچ معیاری با پرتغال و مکزیک مقایسه کردند و گفتند باید آنها را ببریم و صعود کنیم و آن مشکلات برای فوتبال ما به وجود آمد، ما باید منطقی باشیم. دوندگی بازیکنان ما کمتر از حریفان است و از آنها عقب‌تر هستیم با این حال اگر تیم ملی بتواند به دور بعد صعود کند شاهکار کرده است.


توان شکست بوسنی را داریم؟!

بازیکنان بوسنی در بهترین تیم‌های اروپایی بازی می‌کنند و در لیگ‌های معتبری چون انگلیس، ‌ایتالیا و اسپانیا هستند و این تیم حریف بسیار سختی برای ماست.

     
آی اسپورت
2014-03-04 18:59:20
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر