فهرست
یادداشت: برزیل بدون نیمار در کوپا امریکا موفق می‌شود؟
یادداشت: برزیل بدون نیمار در کوپا امریکا موفق می‌شود؟

یادداشت: برزیل بدون نیمار در کوپا امریکا موفق می‌شود؟

استفان کورت
آیا برزیل می تواند با نبود نیمار کنار بیاید؟ این سوالی بود که همه پیش از بازی سلسائو مقابل ونزوئلا در ذهن داشتند.
با حضور ستاره بارسلونا، آن هم با آن آمادگی مثال زدنی، همه برای برزیل شانس قهرمانی قائل بودند، اما بدون او خیلی ها برزیل را حتی حذف شده می دانستند. اما بازی مقابل ونزوئلا نشان داد که برزیل در حال تجربه زندگی بعد از نیمار است.
دونگا روبینیو را در ترکیب اصلی قرار داده بود و ویلیان، کوتینیو و فیرمینیو بازیکنان تهاجمی او بودند. اما ستاره اسبق میلان نشان داد که هنوز هم می تواند برای تیمی مفید باشد.
بازیکن 31 ساله از ابتدای بازی در مسیر درست قرار گرفته بود و بعد از گذشت تنها 8 دقیقه از بازی یک موقعیت عالی را به کوتینیو هدیه داد. اما ضربه تمام کننده ضعیف بازیکن لیورپول زحمت های او را بر باد داد. به فاصله کمی بعد از آن او یک گل ساخت. کرنر زیبایی را زد و تیاگو سیلوا آن را تبدیل به گل کرد.
او حتی هرجا که لازم بود در زمین باشد بود و تیمش را در دست گرفته بود و رهبری می کرد. او همیشه در دسترس بود. به ندرت مالکیت توپ را از دست می داد. با صبوری توپ را در زمین می گرداند و بازیکنان هم تیمی اش را صاحب توپ می کرد. حرکات او حتی هواداران برزیل را هم به وجد آورده بود.
اما بازیکن دیگری که کمک زیادی به برزیل کرد تا با غیبت نیمار کنار بیاید ویلیان بود.
این هافبک تهاجمی شاید در تیم مورینیو همیشه تکنیک هایش را رو نکند، اما سرمربی پرتغالی ارزش های او را به خوبی می داند. بیشتر از همه چیز مورینیو او را به خاطر خلاقیتش  دوست دارد. اما عملکرد منحصر به فرد او مخصوصا در دقیقه 51 نشان داد که ویلیان کاملا پتانسیلش را دارد که یک بازیکن خاص باشد.
این بازیکن 26 ساله یکی از بازیکنان حریف را به خوبی پشت سر گذاشت و با سانتری بیرون پا فیرمینیو را در فاصله ای نزدیک صاحب موقعیت کرد و او هم  آسان ترین کار ممکن را انجام داد، توپ را گل کرد.
اما این واقعیت که دونگا بعد از این گل تصمیم گرفت از داوید لوئیز و مارکوئینوز، دو بازیکن دقاعی استفاده کند، نشان می دهد که آن ها هنوز هم از بازی بدون نیمار می ترسند.
برزیل اما خوش شانس بود که توانست در این بازی برنده باشد. بعد از گل اول ونزوئلا توسط میکو، فشار زیادی به برزیل وارد شد و نزدیک بود گل مساوی را هم بخورد.
در پایان اما نتیجه همان چیزی بود که دونگا و شاگردانش می خواستند. در پیروزی مقابل ونزوئلا برزیل از آنچه از آن انتظار می رود فاصله زیادی داشت. اما همین برای راهیابی اش به یک چهارم نهایی به عنوان تیم اول گروه کافی بود.
اما اگر آن ها می خواهند از سد پاراگوئه بگذرند، بدون شک باید عملکردی بهتر از این داشته باشند. کد خبر 9404
     
آی اسپورت
2015-06-22 16:36:48
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر