فهرست
گزارش روز: استقلال؛ 12 سال بدون مربی خارجی!
گزارش روز: استقلال؛ 12 سال بدون مربی خارجی!

گزارش روز: استقلال؛ 12 سال بدون مربی خارجی!

آی اسپورت- بن بست مذاکره با استیماچ و سپردن هدایت باشگاه به پرویز مظلومی، طلسم حضور مربیان خارجی در باشگاه آبی پایتخت را دست نخورده باقی گذاشت.در تمام ادوار 14 گانه لیگ برتر، استقلال تنها و تنها از یک مربی خارجی استفاده کرده است. رولند کخ تنها مربی خارجی لیگ برتری استقلال بوده که یک فصل ناکام را در این تیم پشت سر گذاشته است. او در لیگ دوم استقلال را از پورحیدری تحویل گرفت و در لیگ سوم تیم را به امیر قلعه نویی تحویل داد. از مرداد 82 تا به امروز، استقلالی ها مربی خارجی نداشته اند.در این 12 سال، آبی ها 5 مربی مختلف داشته اند. امیر قلعه نویی 7 سال، پرویز مظلومی و صمد مرفاوی هر کدام دو سال و ناصر حجازی و فیروز کریمی مجموعا 1 سال سرمربی استقلال تهران بوده اند و حالا بار دیگر مظلومی سرمربی این تیم شده است.استقلال در این مدت 3 بار قهرمان لیگ شده و هر 3 قهرمانی توسط قلعه نویی به دست آمده است.


جالب اینکه پرسپولیسی ها در این مدت زمانی(از لیگ سوم به بعد)  هشت مربی مختلف خارجی داشته اند. بگوویچ، زوبل، آری هان، دنیزلی، وینگادا، کرانچار، مانوئل ژوزه و برانکو ایوانکوویچ.


از این آمار،  به سادگی می شود نتیجه گرفت که آبی ها بر خلاف قرمزها، اعتماد و علاقه ای به انتخاب مربی خارجی ندارد. شرایطی که شاید در دوران گذر از قلعه نویی، در صورت نتیجه نگرفتن مظلومی کاملا تغییر کند.

کدخبر:9405
  ۱  
آی اسپورت
2015-06-22 16:57:22
نظر دهید

۱ نظر
-
دوشنبه ۱ تیر ۱۳۹۴، ۱۷:۰۷
لنگیا تو بخش کادر فنی شاید تو این ۱۲ سال بیش از ۴۰ میلیارد هزینه داستن, استقلال به ۱۵ میلیارد هم نرسید هزینش
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر