فهرست
همه خریدهای خارجی مظلومی: گرایش به آلمانی‌ها، ناکامی با برزیلی‌ها
همه خریدهای خارجی مظلومی: گرایش به آلمانی‌ها، ناکامی با برزیلی‌ها

همه خریدهای خارجی مظلومی: گرایش به آلمانی‌ها، ناکامی با برزیلی‌ها

آی اسپورت- مظلومی که طی دو سال حضورش در استقلال هم در کادرفنی و هم در بین بازیکنان از گزینه‌های خارجی استفاده کرد، حالا برای تقویت تیمش قصد دارد این ترفند را تکرار کند که همین موضوع بهانه‌ای شد برای بررسی همه خریدهای خارجی او طی دو فصل حضورش در استقلال. مظلومی در دو فصل حضور در استقلال با دو دستیار آلمانی، 3 بازیکن برزیلی، 2 بازیکن عراقی و بازیکنانی از ترینیداد، کامرون، کویت و فرانسه همکاری داشته است. آنچه از سابقه خریدهای خارجی پرویز مظلومی در استقلال برمی‌آید، اینکه به احتمال فراوان او باز هم از دستیاران آلمانی برای تقویت کادرفنی استفاده خواهد کرد اما درخصوص بازیکنان خارجی با توجه به خریدهای ناموفق برزیلی این مربی بعید به نظر می‌رسد باز هم به دنبال جذب بازیکن برزیلی باشد.  مظلومی طی دو سال حضور در استقلال مجموعاً از 9 بازیکن خارجی استفاده کرد که از بهترین خریدهای او می‌توان به جی‌لوید ساموئل و گوران ژرکوویچ اشاره کرد اما در مجموع در خریدهای خارجی خود به هیچ وجه نمره قبولی نمی‌گیرد چرا که چه در فصل 2011-2010 و چه در فصل 2012-2011 مجموع خریدهای خارجی او در حد یک بازیکن ششدانگ خارجی برای استقلال کارآیی نداشته‌اند.
همه خارجی‌های استقلال در فصل اول حضور مظلومی
مربی: یورگن گدهمربی آلمانی 58 ساله در اولین سال حضور مظلومی در استقلال یکی از دستیاران او بود. گده پس از استقلال در تیم‌های ذوب‌آهن و آلومینیوم فعالیت کرد و فصل قبل بیکار بود.دفاع: آندره لوئیزمدافع 32 ساله برزیلی پس از فعالیت در استقلال، ایران را به مقصد لیگ‌های محلی برزیل ترک کرد و فصل قبل در تیم کانیاس در سری D برزیل بازی کرد.هافبک: فیلیپه آلوزاین هافبک برزیلی هم پس از استقلال به ذوب‌آهن رفت و سپس راهی لیگ‌های محلی برزیل شد. این بازیکن 33 ساله فصل قبل در سری D برزیل برای تیم رسنده بازی کرد.هافبک: هوار ملامحمداین بازیکن 34 ساله عراقی پس از جدایی از تیم مظلومی به ذوب‌آهن و پس از آن به فوتبال عراق رفت و اخیراً از دنیای فوتبال خداحافظی کرده است.مهاجم: اندرسونمهاجم 32 ساله تیم مظلومی هم پس از جدایی از استقلال راهی لیگ‌های محلی برزیل شد و فصل قبل در لیگ محلی پائولیستای برزیل بازی کرد. او هم یکی از خرید های ناموفق استقلال بود.
همه خارجی‌های استقلال در فصل دوم حضور مظلومی
مربی: میشائیل هنکهاین مربی 58 ساله آلمانی پس از جدایی از استقلال به فعالیت در تیم‌های استون‌ویلا و اینگل‌اشتاد پرداخت و در فصل اخیر به عنوان مربی با این تیم آلمانی به بوندس‌لیگا صعود کرد.دفاع: جی‌لوید ساموئلبازیکن 30 ساله و اهل ترینیداد و توباگو پس از جدایی از استقلال مظلومی، به پیکان رفت و با این تیم به دسته اول سقوط کرد اما او اکنون بازیکن آزاد است.هافبک: جاسم کراردومین بازیکن عراقی مظلومی در دومین فصل حضور او در استقلال. کرار 30 ساله پس از استقلال به بوشهر، امارات و عراق رفت و به استقلال بازگشت تا در فصل آینده باز هم با مظلومی همکاری کند.هافبک: الونگ الونگهافبک 30 ساله کامرونی آخرین فصل فوتبال خود را زیر نظر مظلومی در استقلال بود و پس از آن به هیچ تیم دیگری نرفت.هافبک: ولید علیاین بازیکن کویتی یکی دیگر از خریدهای ناموفق مظلومی در استقلال بود. ولیدعلی 34 ساله پس از جدایی از استقلال به الکویت بازگشت و تا فصل اخیر نیز در این تیم بازی کرد.مهاجم: گوران ژرکوویچمهاجم 28 ساله فرانسوی بلافاصله پس از جدایی از تیم مظلومی به فوتبال تایلند رفت و فصل قبل برای تیم آرمی‌یونایتد بازی کرد.


کارنامه خارجی‌های استقلال در فصل اول حضور مظلومی
بازیکن
 


پست
 


تعداد بازی
 


دقایق بازی
 


گل
 


کارت زرد
 


کارت قرمز
 
آندره لوئیز
 


دفاع
 


16
 


1093
 


-
 


-
 


-
 
فیلیپه آلوز
 


هافبک
 


20
 


1211
 


-
 


3
 


-
 
هوار محمد
 


هافبک
 


10
 


678
 


2
 


-
 


-
 
اندرسون
 


مهاجم
 


7
 


114
 


-
 


-
 


-
 


 کارنامه خارجی‌های استقلال در فصل دوم حضور مظلومی
بازیکن
 


پست
 


تعداد بازی
 


دقایق بازی
 


گل
 


کارت زرد
 


کارت قرمز
 
جی لوید ساموئل
 


دفاع
 


13
 


1158
 


1
 


5
 


-
 
جاسم کرار
 


هافبک
 


8
 


512
 


-
 


3
 


-
 
الونگ الونگ
 


هافبک
 


3
 


130
 


1
 


-
 


-
 
ولید علی
 


هافبک
 


5
 


210
 


-
 


-
 


-
 
گوران ژرکوویچ
 


مهاجم
 


15
 


724
 


6
 


1
 


-
 
 

 
  ۱  
آی اسپورت
2015-06-23 13:31:56
نظر دهید

۱ نظر
-
سه شنبه ۲ تیر ۱۳۹۴، ۱۴:۱۳
امارتون درست نیست, ولید علی گل زد برای استقلال, در ضمن این فیلیپه الوز کیه؟ اصلا همچین بازیکنی تو استقلال نبوده
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر