فهرست
آلمان - شیلی: یک گل تا رکورد شکنی تاریخی کلوزه
آلمان - شیلی: یک گل تا رکورد شکنی تاریخی کلوزه

آلمان - شیلی: یک گل تا رکورد شکنی تاریخی کلوزه


آی اسپورت- آلمان چهارشنبه شب در دیداری هر چند دوستانه در اشتوتگارت به مصاف تیم قدرتی اهل آمریکای جنوبی یعنی شیلی می رود؛ شبی که میروسلاو کلوزه مهاجم ملی پوش آلمانی فرصت پشت سر گذاشتن رکورد گرد مولر را دارد؛ تا خودش به عنوان تنها گلزن برتر تاریخ تیم ملی آلمان شناخته شود.

این مهاجم حال حاضر باشگاه لاتزیو در آستانه ی دیدار چهارشنبه شب تیم ملی آلمان برابر شیلی 68 گل زده با پیراهن تیم ملی کشورش دارد که از این حیث با گرد مولر افسانه ای برابری می کند؛ اما او  از ماه سپتامبر به بعد نتوانسته برای تیم ملی آلمان بازی کند.

او در دیدارهای مقدماتی جام جهانی 2014 برابر جمهوری ایرلند، سوئد و همچنین دیدارهای دوستانه برابر ایتالیا و انگلیس غایب بود؛ اما در حال حاضر این بازیکن 35 ساله کاملا آماده است تا دوباره برای تیم ملی کشورش به میدان برود و در ورزشگاه مرسدس بنز آرنا به تنهایی در صدر برترین گلزنان تاریخ تیم ملی فوتبال آلمان قرار بگیرد.

باستین شواینشتایگر با سپری کردن مصدومیتش بار دیگر به ترکیب یواخیم لوو بازگشته، در حالی که یواخیم لوو سرمربی تیم ملی آلمان در این بازی کوین گروسکروتز هافبک بوروسیا دورتموند و لوکاس پودولسکی مهاجم آرسنال را هم در اختیار دارد.

لوو همچنین برای این دیدار به چهار بازیکن جوان که پیش از این سابقه ی بازی در تیم ملی را نداشتند فرصت داده تا با درخشش شان جایی برای خود در ترکیب تیم ملی آلمان برای جام جهانی تابستان پیش رو دست و پا کنند. پیر - مایکل لاسوگا یکی از آن بازیکنان است که پس از یک فصل موفق به زدن 12 گل شده، در حالی که آندره هان هافبک هجومی باشگاه آگسبورگ هم برای درخشش به او در این بازی فرصت داده شده.

ماتیاس گینتر بازیکن فرایبورگ هم نامش در بین مدافعان دعوت شده از جمله موستافی بازیکن سمپدوریا دیده می شود.

آلمان پیش از این هرگز برابر شیلی بازی نکرده، بنابراین برای آلمان آن هم برابر تیمی که در مرحله مقدماتی جام جهانی فرم بسیار خوبی داشته انتظار چالش سختی می رود

شیلی هم در آستانه ی این دیدار، از 15 بازی اخیرش تنها دو بار تن به شکست داده و در آخرین مصافش با یک تیم اروپایی در خانه با حساب 2-2 برابر اسپانیا در سپتامبر گذشته متوقف شد و در ماه نوامبر هم موفق به شکست 2-0 انگلیس در ومبلی لندن شد.

سورپرایزهایی برای تیم ملی آلمان از جمله الکسیس سانچس مهاجم بارسلونا، آرتورو ویدال و مائورو ایسلا بازیکن های یوونتوس در ترکیب شیلی وجود دارد.

با تمام این اوصاف سمپائولی سرمربی شیلی برای این بازی تصمیم عجیبی نسبت به دعوت کردن گری میدل از کاردیف سیتی گرفته، بازیکنی که به تازگی از بند مصدومیت شدیدش خلاص شده. داوید پیزارو هافبک فیورنتینا در کنار میکو آلبورونوس مدافع برای این بازی در دسترس نیستند.

     
آی اسپورت
2014-03-05 09:29:44
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر