فهرست
اسپانیا - ایتالیا: استارت دیگو کاستای برزیلی با اسپانیا در بیسنته کالدرون!
اسپانیا - ایتالیا: استارت دیگو کاستای برزیلی با اسپانیا در بیسنته کالدرون!

اسپانیا - ایتالیا: استارت دیگو کاستای برزیلی با اسپانیا در بیسنته کالدرون!


آی اسپورت- دیگو کاستا چهارشنبه شب در مادرید، دومین بازی ملی اش را برای تیم ملی فوتبال کشور اسپانیا انجام خواهد داد. اما این نخستین تجربه ی حضور او از ابتدا در ترکیب اصلی پسران دل بوسکه است.

در ماه مارچ گذشته بود که دیگو کاستا با رد حضور در تیم ملی برزیل برابر ایتالیا تصمیم نهایی خودش را گرفت تا با دریافت ملیت اسپانیایی برای تیم ملی این کشور بازی کند، که تصمیمی بسیار جنجالی در دنیای فوتبال بود.

مهاجم اتلتیکو مادرید که این فصل 21 گل در لالیگا زده، چهارشنبه شب برای نخستین بار می تواند در ترکیب اصلی تیم ملی اسپانیا به میدان برود چرا که او به ترکیب مدافع عنوان قهرمانی جام جهانیدر مصاف با ایتالیا دعوت شده.

ایتالیا قطعا انتظار چالش سختی برابر تیم ملی اسپانیا، قهرمان اروپا و جهان دارد و با توجه به اینکه آنها در سه سال گذشته چهار بار به جدال هم رفتند، بنابراین هر دو تیم شناخت بسیار خوبی از یکدیگر دارند.

دل بوسکه سرمربی تیم ملی اسپانیا تا 25 ام ماه می فرصت دارد لیست نهایی بازیکنان دعوت شده ی مورد نظرش را برای جام جهانی 2014 برزیل تکمیل و ارائه دهد؛ بنابراین دیدار برابر ایتالیا بهترین فرصت برای بازیکنان جوان اسپانیایی است که می خواهند به همراه تیم ملی کشورشان، در جام جهانی 2014 برزیل سهیم باشند.

در عین حال، ایتالیا پس از صعود به جام جهانی 2014 برزیل، در هر دو بازی دوستانه ی اخیرش برابر آلمان و نیجریه متوقف شده. آنها پیش از سفر به برزیل و انجام نخستین بازی جام جهانی برابر انگلیس در مانائوس، در دو دیدار دوستانه ی دیگر به ترتیب برابر جمهوری ایرلند و لوکزامبورگ قرار می گیرند.

دانیله د روسی هافبک رم به دنبال برخورد نستبا شدیدی که در جریان بازی برابر اینتر با مائورو ایکاردی مهاجم این تیم داشت، توسط چزاره پراندلی سرمربی تیم ملی ایتالیا از اردوی آتزوری کنار گذاشته شد

ماریو بالوتلی هم همچنین به دلیل مصدومیتی که در ناحیه شانه هایش دارد در این بازی حضور نخواهد داشت. اما چیرو ایموبیل مهاجم جوان تورینو که پیش از این سابقه ی بازی ملی برای ایتالیا را نداشته پس از زدن 13 گل در رقابت های این فصل سری آ، چهارشنبه شب این فرصت را دارد تا در ترکیب تیم ملی ایتالیا برای اولین بار حاضر شود.

هر دو تیم در رقابت های مقدماتی جام جهانی بدون متحمل شدن حتی یک شکست به عنوان تیم صدرنشین گروه شان به جام جهانی 2014 برزیل صعود کردند؛ هر چند که دو دیدار اخیر اسپانیا دور از انتظارها بوده.

پسران دل بوسکه با نتیجه ی ضعیف 2-1 در ماه نوامبر برابر گینه استوایی پیروز شدند در حالی که سه روز قبل از آن با حساب 1-0 به آمریکای جنوبی باخته بودند.
     
آی اسپورت
2014-03-05 09:32:35
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر