فهرست
گزارش ویژه: بهترین گلزنان لیگ‌یک که به درد لیگ‌برتری ها می‌خورند!
گزارش ویژه: بهترین گلزنان لیگ‌یک که به درد لیگ‌برتری ها می‌خورند!

گزارش ویژه: بهترین گلزنان لیگ‌یک که به درد لیگ‌برتری ها می‌خورند!

آی‌اسپورت-  از درون دروازه مهرداد طهماسبی گرفته که یکی از سه گلر برتر این فصل لیگ برتر بوده، تا مهدی طارمی که پس از یک فصل دوری از لیگ یک، قرار بود با قراردادی چهارمیلیارد و پانصد میلیون تومانی لژیونر شود. محمد عباس‌زاده هم یک فصل پس از آقای گلی در لیگ یک، پدیده لیگ سیزدهم شده بود. به طور معمول بازیکنایی که در لیگ یک شم گلزنی‌شان را به معرض نمایش می‌گذارند، در لیگ برتر هم به روند گلزنی‌شان ادامه می‌دهند. با بهترین گل‌زنان این فصل لیگ یک (گروه الف) بهتر آشنا شوید. شاید فصل بعد، صفرهای جلوی قرارداد اینها هم شش برابر شده باشد.
 

عیسی آل‌کثیر
مهاجم تیم فوتبال آلومینیوم هرمزگان در این فصل زیر نظر مجید نامجومطلق، آقای گل لیگ یک شد. آل‌کثیر در این فصل یازده بار موفق شد دروازه حریفان را باز کند. عیسی در هفته هفدهم، چهار گل را وارد دروازه شهرداری اردبیل کرد که تاثیر زیادی در روند آقای گل این بازیکن داشت. این بازیکن که نشان داده خیلی هم خوش‌اخلاق نیست، دو بازی را در این فصل به دلیل محرومیت از دست داد. آل‌کثیر فصل گذشته در تیم سقوط کننده البدربندرکنگ توپ می‌زد و هفت گل هم برای دیگر تیم جنوبی زده بود. این مهاجم 25 ساله در لیگ دوازدهم به پیکان پیوسته بود که موفق نشد گلی را در لیگ برتر برای این تیم به ثمر برساند.
 
 
شهرام گودرزی
مهاجم این فصل فجرسپاسی ارزشمندتر از کل مجموعه این تیم بود. گودرزی هشت گل را در لیگ امسال وارد دروازه تیم‌های گروه الف لیگ آزادگان کرد. جالب است که گودرزی با زدن این هشت گل، بیست‌ویک امتیاز را برای فجرسپاسی به ارمغان آورد. جالب‌تر است بدانید که فجر در پایان این فصل سی امتیاز کسب کرده بود. مهاجم سی ساله فجری‌ها پیش از این دو فصل متوالی را در لیگ برتر به همراه مس کرمان حضور داشت. قبل از آن هم سابقه پوشیدن پیراهن شهرداری تبریز و برق شیراز را در لیگ برتر در کارنامه دارد. تعداد گل‌های گودرزی در تمامی این فصل‌ها هیچ‌گاه از مرز پنج گل عبور نکرده بود و شهرام با بازگشت به لیگ یک، رکوردی جدید را برای خودش به ثبت رساند.
 
 
حسن بیت‌سعید
جالب‌ترین لیست اسامی برترین گلزنان، حضور بیست‌سعید است. بازیکنی که در این فصل نشان داد برای قهرمانی نیاز است مدافعان تیم هم گلزنی کنند. بیت‌سعید که تا این فصل در پست دفاع به میدان می‌رفت، با نظر کوروش موسوی به یک خط جلوتر برده شد و هفت گل را برای فولاد نوین لیگ برتری شده به ثمر رساند.
 
 
امیر زلیکانی
مهاجم شمالی فولادنوین که پیش فصل موفق نشده بود نظر سرمربی نساجی را جلب کند، به تیمی رفت که قهرمان لیگ یک شد. زلیکانی در این تیم احیا شد و هفت گل برای تیمش به ثمر رساند. این بازیکن در هفته آخر نیم فصل نخست مقابل گچسارانی‌ها هتریک کرد. زلیکانی یکی از معدود لیگ یکی‌هایی است که توانست این فصل طعم زدن سه گل در یک بازی بچشد. زلیکانی تعویض طلایی این تیم بود و در کمتر از 33% بازی‌ها به طور کامل در میدان حضور داشت.
 
 
علی‌اصغر عاشوری
دیگر بازیکنی که در فولاد نوین هفت گل به ثمر رساند، عاشوری نام دارد. این بازیکن در دو فصل گذشته که در الوند همدان توپ می‌زد و مجموعا شش بار دروازه حریفان را گشود. اما با هفت گلی که این فصل در لیگ یک زد، جهش خوبی داشت و شاید فصل آینده در ترکیب یکی از تیم‌های لیگ برتری جای داشته باشد. عاشوری در زدن ضربه پنالتی هم تبحر خوبی دارد و پنچ گل در این فصل از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند.
 
 
امین قاسمی‌نژاد
آخرین بازیکنی که در گروه «الف» لیگ یک این فصل موفق شد، هفت بار دروازه حریفان را باز کند، مهاجم گیتی پسند اصفهان است. قاسمی‌نژاد فصل گذشته هم در این تیم ده گل به ثمر رسانده بود. اگر گل‌های این مهاجم نبود، حالا گیتی‌پسند هم در لیگ دو حضور داشت. قاسمی‌نژاد تا هفته پانزدهم فقط یک گل زده بود. اما در هفته‌های پانزدهم، شانزدهم و هفدهم پایش به گلزنی باز شد. در هفته هجدهم هم با یک هتریک فصل را به پایان برد و در چهار هفته پایانی هم گلی نزد.
 
 

نام


باشگاه


گل


 پنالتی


بازی


دقایق بازی
عیسی آل‌کثیر


آلومینیوم


11


1


19


1618
شهرام گودرزی


فجرسپاسی


8


2


20


1713
حسن بیت‌سعید


فولاد نوین


7


-


20


1717
امیر زلیکانی


فولاد نوین


7


1


21


1253
علی‌اصفر عاشوری


فولاد نوین


7


5


22


1566
امین قاسمی‌نژاد


گیتی‌پسند


7


1


19


1418

 


کد خبر: 9407
     
آی اسپورت
2015-06-24 14:11:08
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر