فهرست
فرانسه - هلند: فرصتی برای خروس های تازه نفس!
فرانسه - هلند: فرصتی برای خروس های تازه نفس!

فرانسه - هلند: فرصتی برای خروس های تازه نفس!


آی اسپورت- آنتونی گریزمن ستاره ی باشگاه رئال سوسیه داد احتمالا چهارشنبه شب برابر هلند، فرصت بازی و درخشش در عرصه ی ملی را هم همراه تیم ملی فرانسه تجربه خواهد کرد

گریزمن هفته ی گذشته توسط دیدیه دشام سرمربی تیم ملی فرانسه به اردوی خروس ها دعوت شد؛ به دنبال درخشش و عملکرد خوبی که در باشگاه رئال سوسیه داد داشته این نخستین باری است که گریزمن در دوران حرفه ای خود، به تیم ملی فرانسه دعوت می شود

این مهاجم 22 ساله در مجموع رقابت های این فصل برای رئال سوسیه داد 19 گل زده و اخیرا گفته می شود باشگاه های لیگ برتری چون آرسنال، منچستر سیتی و چلسی او را زیر نظر دارند.

آرسن ونگر سرمربی باشگاه آرسنال، در صحبت های روز دوشنبه علاقه اش به آنتونی گریزمن را تایید کرد؛ بنابراین با توجه به ادامه ی آماده سازی فرانسه برای جام جهانی 2014 برزیل که چهارشنبه شب برابر پسران لوئیس فن خال خواهد بود، قطعا این مهاجم جوان فرانسوی می تواند انتظار داشته باشد تا در کانون توجهات قرار بگیرد.

گریزمن در صورت درخشش و عملکرد فوق العاده اش در این دیدار، می تواند حضورش به همراه تیم ملی فرانسه در جام جهانی برزیل را گارانتی کند.

لوکاس دینه مدافع باشگاه پاری سن ژرمن که برای نخستین بار به تیم ملی کشورش یعنی فرانسه دعوت شده، نیز مشتاق است تا خودش را در این دیدار به دشام ثابت کند.

این مدافع فرانسوی پس از اینکه در پایان فصل گذشته لیل را به مقصد پاری سن ژرمن ترک کرد در ترکیب اصلی پی اس جی بسیار کم به او فرصت بازی داده می شود؛ بنابراین شاید دعوت او به تیم ملی فرانسه کمی عجیب باشد.

با تمام این اوصاف او می تواند چهارشنبه شب برابر هلند کیفیت بازی اش را تاثب کند، برابر تیمی که پنج بازیکنی در اختیار دارد که هیچ تجربه ی ملی ای پیش از این نداشتند

کریم ریکیک مدافع جوان که از منچستر سیتی به صورت قرضی در پی اس وی توپ می زند به همراه دروازه بان و هم تیمی اش در پی اس وی یعنی ژیروئن سوئت یکی از آن بازیکنانی هستند که برای نخستین بار به تیم ملی کشورشان دعوت شدند.

کوئینسی پرومس ستاره ی باشگاه توئنته به همراه جین پائول بیتیوس هافبک فاینورد و دیوی کلاسن از آژاکس دیگر بازیکنان جوان هلندی هستند که احتمالا می توانند چهارشنبه شب نخستین بازی ملی شان را تجربه کنند

با وجود این همه بازیکنان جوانی که برای این دیدار به ترکیب تیم ملی هلند دعوت شده، لوئیس فن خال می تواند در جدال با فرانسه از بازیکنان با تجربه ای چون وسلی اسنایدر و رافائل فن در فارت هم استفاده کند که به تازگی از بند مصدومیت رها شده.

فرانسه و هلند از سال 1997 به بعد سه بار به مصاف هم رفته اند که هلند دو بازی را برده و یک بازی دیگر هم با نتیجه تساوی تمام شده

آخرین دیدار آنها در سال یورو 2008 بود که فرانسه با حساب 4-1 برابر هلند تن به شکست داد، شبی که اسنایدر آخرین گل بازی را زد.

     
آی اسپورت
2014-03-05 09:33:08
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر