فهرست
پنج نکته از زندگی فیرمینو، خرید جدید لیورپول
پنج نکته از زندگی فیرمینو، خرید جدید لیورپول

پنج نکته از زندگی فیرمینو، خرید جدید لیورپول

آی اسپورت – لیورپول برای خرید روبرتو فیرمینو، 28 میلیون پوند هزینه کرده است. ای بازیکن برزیلی از هوفنهایم به آنفیلد آمده و حالا دومین بازیکن گرانقیمت تاریخ باشگاه لیورپول به حساب می آید. اینها پنج نکته در مورد فیرمینو است که به شناخت بیشتر او کمک می کند. 

 توجه رسانه ای
او در منطقه کوچک ساحلی الاگوئاس در شمال شرقی برزیل آمده  و بر خلاف دیگر سوپر استارهای جوان برزیل مثل نیمار (متولد سائوپائولو) هررگز در کانون توجه رسانه ها نبوده و شاید به همین دلیل دیرتر به سطح اول فوتبال جهان معرفی شده است.

تاثیرگذار
در دو فصل اول حضورش در بوندس لیگا، فیرمینو جزو سه پاسور برتر این لیگ بود و در فصل 14-2013 در مجموع روی 12 گل تیمش تاثیر داشت.

سلامت و سرحال
پرونده پزشکی فیرمینو تقریبا بدون نقص است، او ر 33 بازی 34 بازی هوفنهایم در هر یک از سه فصل گذشته به میدان رفته و اصلا مصدوم نشده است!

نامه نگاری
زمانی که فیرمینو برای اولین بار در رده جوانان به تیم فیگوئرنزه پیوست، 3000 کیلومتر از خانواده اش دور شده بود. تنها راه ارتباط او با خانواده در آن زمان، نوشتن نامه بود. حالا انتقال او به لیگ برتر را بسیاری از رسانه های دنیا مخابره کرده اند.

تطبیق پذیر و تکنیکی
مثل اکثر هافبکهای ریزجثه آمریکای جنوبی فیرمینو هم قابلیتهای هجومی فراوانی را دارد و در پستهای مختلف می تواند بازی کند، ضمن اینکه از تکنیک بالایی هم برخوردار است.
9410
  ۲  
آی اسپورت
2015-06-24 23:33:17
نظر دهید
۲ نظر
امین
چهارشنبه ۳ تیر ۱۳۹۴، ۲۱:۳۳
کلمه (نقس) رو اصلاح کنید لطقا
ایران
پنجشنبه ۴ تیر ۱۳۹۴، ۱۱:۳۲
بازیکنای جوون و آینده دار میان لیورپول بعد چند فصل درخشش موقعی که لیورپول باید ثمرش رو ببینه میرن ازین تیم معلوم نیست مالکان ظاهرا ثروتمند این تیم ریشه دار و پر افتخار دنبال چی هستن
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر