فهرست
پیش‌بازیِ پرو – بولیوی / نبردِ شگفتی‌سازان
پیش‌بازیِ پرو – بولیوی / نبردِ شگفتی‌سازان

پیش‌بازیِ پرو – بولیوی / نبردِ شگفتی‌سازان

آی‌اسپورت – شاید هیچکس قبل از شروعِ بازی‌ها پیش‌بینی نمی‌کرد که یکی از یک چهارمِ نهایی‌ها بینِ پرو و بولیوی باشد. بولیوی پایین‌ترین تیمِ تورنمنت در رنکینگ فیفا بود و نزدیکِ 20 سال خارج از خانه هیچ بازی‌ای را نبرده بود. اما بولیوی با تساویِ بدونِ گل مقابلِ مکزیک و بعد پیروزیِ 3-2 مقابلِ اکوادور، با 4 امتیاز به عنوانِ تیمِ دومِ گروهِ اول صعود کرد و شکستِ 5-0 مقابلِ شیلی هم تاثیری در سرنوشتش نگذاشت.
از سویِ دیگر پرو که چهار سالِ پیش هم به نیمه نهاییِ کوپا امریکا رسیده بود، با اتکا به خطِ دفاعیِ قدرتمندش که تنها 2 بار در بازیِ اول مقابلِ برزیل مغلوب شد، با 4 امتیاز به عنوانِ تیمِ دوم از گروهِ سوم و بالاتر از کلمبیا صعود کرد. وقتی در نظر می‌گیریم که کلمبیا باید با آرژانتین بازی کند، ارزشِ آن تساویِ بدونِ گل مقابلِ شاگردان پکرمن، با درخششِ پدرو گالسه، بیشتر و بیشتر برایِ تیمِ ریکاردو گارکا مشخص می‌شود.
پرو از 1975 بدین سو موفق به فتحِ کوپا امریکا نشده است. اما آمارِ لوس اینکاس، مقابلِ بولیوی نشان از امیدِ زیادی به صعود به نیمه نهایی می‌دهد. پرو تنها 1 بازی از 8 بازیِ اخیرش مقابلِ لا ورده را باخته است.
موریسیو سوریا برایِ این بازی دوباره از بازیکنانِ اصلی‌اش، که مقابلِ شیلی استراحت کرده بودند، از جمله میگل هورتادو، ادواردو زنتنو، دنی بخارانو و دامیان لیزیو، استفاده خواهد کرد. برنده‌یِ این بازی در نیمه نهایی باید مقابلِ شیلیِ میزبان قرار بگیرد.
 
 
کد خبر: 9409
 
 
     
آی اسپورت
2015-06-25 09:43:45
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر