فهرست
یادداشت: نجاتِ شیلی از طلسمِ یک چهارمِ نهایی
یادداشت: نجاتِ شیلی از طلسمِ یک چهارمِ نهایی

یادداشت: نجاتِ شیلی از طلسمِ یک چهارمِ نهایی

تیم ویکری
 
شیلی 99 سال پیش کوپا امریکایِ خودش را با بازی مقابلِ اروگوئه شروع کرد و حالا پس از شکست دادنِ اروگوئه به دنبالِ کسبِ اولین قهرمانی‌اش بعد از 99 سال، با نسلِ طلایی‌اش، است. شیلی در خانه بازی می‌کند و تمامِ بازی‌هایش در استادو ناسیونالِ سانتیاگو برگزار می‌شود. اما برایِ دقایقِ زیادی از بازیِ دیشب انگارِ حسی از جنسِ "اگر الان نه، پس کی؟!" بر این تیم حاکم بود. شیلی بعد از اخراجِ ادینسون کاوانی، که مشخص بود به دلیلِ حادثه‌یِ تصادفِ پدرش از وضعیتِ ذهنیِ خوبی برخوردار نیست، موفق نشد از 10 نفره شدنِ اروگوئه استفاده کند و همینطور که ساعت به انتهایِ بازی و ضرباتِ پنالتی نزدیک می‌شد، سوالی بر آنها سایه انداخته بود: اگر شیلی در این شرایط نتواند جامی کسب کند، اصلا در آینده موفق به انجام آن خواهد شد؟
البته در چنین شرایطی اروگوئه بدترین حریفی بود که شیلی می‌توانست داشته باشد. اروگوئه در همان نیمه‌یِ اول بازی را پرسِ شدید شیلی در زمینِ خودش آغاز کرد و بعد از اخراجِ کاوانی هم نظم و روحیه‌یِ خودش را از دست نداد. تا اینکه بالاخره رویِ هوشیاریِ خورخه والدیویا، که از همان اول به نظر می‌رسید مردِ کلیدیِ این بازی باشد، پاسی عالی به موریسیو ایسلا رسید و دروازه‌یِ فرناندو موسلرا باز شد. تعویضِ جسورانه‌یِ سامپائولی و آوردنِ پینیا به بازی، که رویِ گلِ فشارِ زیادی رویِ موسلرا آورد و او را مجبور کرد تا توپِ اول را مشت کند و ریباندش به والدیویا برسد، نتیجه داد.
شیلی اروگوئه را شکست داد و از طلسمِ یک چهارمِ نهاییِ میزبانانِ کوپا امریکا گذشت. حالا سوالِ "اگر الان نه، پس کی؟!" یک بارِ دیگر دوشنبه در مرحله نیمه‌ نهایی در موردِ شیلی موضوعیت پیدا خواهد کرد.
 
 
کد خبر: 9409
 
 
     
آی اسپورت
2015-06-25 10:23:38
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر