فهرست
پیش‌بازی ایران- لهستان؛ صدرنشین را می‌بریم؟
پیش‌بازی ایران- لهستان؛ صدرنشین را می‌بریم؟

پیش‌بازی ایران- لهستان؛ صدرنشین را می‌بریم؟

دو تیم والیبال ایران و لهستان از ساعت 21 به وقت ایران در ورزشگاه آزادی تهران و در بازی هفتم رقابت های لیگ جهانی والیبال به مصاف یکدیگر می روند. 

مصاف های رو در رو:
- دو تیم تا به حال 6 بار در رقابت های لیگ جهانی به مصاف یکدیگر رفته اند که سهم لهستان 4 پیروزی و سهم ایران 2 پیروزی بوده که از میان این 6 بازی 4 دیدار آخر دو تیم  به سود تیم لهستان خاتمه پیدا کرده است.
- تیم لهستان در رقابت های این فصل و در بازی های رفت موفق به کسب پیروزی های 3-1 و 3-2 مقابل تیم ایران شد که بارتوش کورک از لهستان  با کسب 30 امتیاز در بازی 3-1 دو تیم یکی از اصلی ترین مهره های پیروزی  این تیم بود.
- سید محمد موسوی در دیداری که در این فصل 3-2 به سود لهستان خاتمه یافت با کسب امتیاز از 6 دفاع روی تور از بازیکنان موثر تیم ایران بود.
- همچنین لهستان در رقابت های قهرمانی والیبال جهان سال 2014 که به میزبانی این کشور نیز برگزار شد موفق شد تیم ایران را به سختی و با نتیجه 3-2 شکست دهد که ست آخر این بازی نزدیک با نتیجه 16-14 به سود لهستان خاتمه یافت.
ایران 


-تیم ایران در صورت کسب دو پیروزی از این دو دیدار خانگی مقابل لهستان موفق به پیشی گرفتن از این تیم در جدول رده بندی خواهد شد البته به شرطی که هر دو پیروزی با نتیجه 3-2 نباشد.
- تیم ایران امیدوار است که برای دومین بار به جمع 6 تیم پایانی این مسابقات راه یابد بعد از آنکه سال گذشته موفق به کسب مقام چهارم این بازی ها شد.
- تیم ایران با کسب 4 پیروزی پیاپی به رکورد خود که سال گذشته به جای گذاشته بود رسید و در صورت پیروزی مقابل لهستان رکورد پیروزی های متوالی خود در مسابقات لیگ جهانی را افزایش خواهد داد.
- تیم ایران موفق به کسب 3 پیروزی 3-0 متوالی شده است و این یک رکورد جدید برای این تیم به حساب می آید، تیم ایران در 31 مسابقه قبلی خود در لیگ جهانی تنها موفق به کسب 4 پیروزی 3-0 شده بود.
ترکیب تیم ایران:
سعید معروف، سید محمد موسوی، فرهاد قائمی، عادل غلامی، مجتبی میزرزاجانپور، مهدی مهدوی، عبدالرضا علیزاده، شهرام محمودی، امیر غفور، محمد حسن صنوبر، حمزه زرینی، میلاد عبادی پور، مهدی مرندی و علی شفیعی 


لهستان
 
- تیم لهستان در صورت برد این دو دیدار مقابل ایران موفق به کسب جواز حضور در مرحله پایانی مسابقات می شود که آخرین صعود آن ها در این مسابقات مربوط به سال 2012 است که با قهرمانی این تیم نیز خاتمه یافت.
- تیم لهستان این مسابقات را با 4 پیروزی مقابل تیم های روسیه و ایران آغاز کرد و در ادامه با دریافت 2 شکست از تیم آمریکا و دو پیروزی دیگر مقابل تیم روسیه همراه بود.

- بارتوش کورک بازیکن تیم لهستان آمار امتیاز آورترین بازیکن این مسابقات را در اختیار دارد که با کسب 175 امتیاز در صدر جدول قرار دارد و گفتنی است حضور این بازیکن با توجه به مصدومیت او از ناحیه کمر مقابل ایران در هاله ای از ابهام قرار دارد.
     
آی اسپورت
2015-06-25 21:01:12
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر