فهرست
آنالیز: نکاتِ تاکتیکیِ کلیدیِ آرژانتین - کلمبیا
آنالیز: نکاتِ تاکتیکیِ کلیدیِ آرژانتین - کلمبیا

آنالیز: نکاتِ تاکتیکیِ کلیدیِ آرژانتین - کلمبیا

تیم ویکری
 
3-3-4 مارتینو با خاویر پاستوره در خطِ میانی تعادلِ آرژانتین را در بعدِ دفاعی به هم می‌زند. یکی از دلایلی که آرژانتین در دقایقِ پایانیِ هر سه بازیِ دورِ گروهی‌اش به مشکل خورد همین نبودِ تعادل بود و تعویض‌هایِ مارتینو هم نتوانست این مشکل را حل کند. از سویِ دیگر کلمبیا بدونِ آبل آگوئیلار در خطِ میانی خلاقیتِ بسیار کمی دارد و به زحمت موقعیتِ گل ایجاد می‌کند. اما نکته‌یِ مثبت برایِ کلمبیا در این بازی این است که آنها نیازی ندارند خلاقیت و کنترلِ بازی را در دست بگیرند. رویکردِ کلمبیا به این بازی هم مثلِ بازی مقابلِ برزیل خواهد بود، دفاعی عمیق و پاس‌هایی بلند در ضد حمله.
اما خبرِ بد برایِ کلمبیا غیبتِ یکی از کلیدی‌ترین مهره‌هایش یعنی کارلوس سانچز است. هافبکِ دفاعیِ استون ویلا چهار سال پیش در کوپا مسی را عالی کنترل کرد و بازیِ آرژانتین و کلمبیا در سانتافه بدونِ گل به پایان رسید. سانچز امسال همین بلا را سرِ نیمار آورد. اما دو کارته شدنش باعث شد تا این بازیِ حساس را از دست بدهد. در ضمن ادوین والنسیا، زوجِ سانچز در خطِ میانی هم به دلیل مصدومیت بازی مقابلِ آرژانتین را از دست داده‌ است. یعنی کلمبیا در روزی که بیش از هر وقتِ دیگر به دو هافبکِ دفاعی‌اش نیاز دارد، از حضورِ آنها محروم است. در واقع الکساندر مخیا تنها هافبکِ دفاعیِ تخصصی کلمبیا است که می‌تواند فردا بازی کند. برایِ همین پکرمن مجبور است دست به خلاقیت بزند.
غیبتِ زوجِ خطِ میانیِ کلمبیا یک سوالِ تاکتیکی برایِ آرژانتین پیش می‌آورد. آیا مسی با توجه به کمبودِ کلمبیا در این ناحیه، از بالِ راست به میانه‌یِ زمین منتقل خواهد شد و حملاتِ تیمش را از این قسمت طراحی خواهد کرد؟ اگر این سوالِ بزرگِ مارتینو باشد، سوالِ بزرگِ پکرمن هم قطعا وضعیتِ کاپیتانش رادامل فالکائو است. یکی از ماموریت‌هایِ پکرمن در این تورنمنت احیایِ فالکائو بود، ماموریتی که تا اینجا شکست خورده است. از آنجا که پکرمن دیگر از فالکائو به عنوانِ تک مهاجم استفاده نمی‌کند و با توجه به اینکه بازی مقابلِ آرژانتین نیاز به خطِ میانیِ 5 نفره‌ای را به ذهن می‌آورد، آیا او حاضر است کاپیتانش را نیمکت‌نشین کند؟ جوابهایِ پکرمن و مارتینو به این دو سوال می‌تواند تاثیری مستقیم و حیاتی در سرنوشت بازی داشته باشد.
 
کد خبر: 9409
 
     
آی اسپورت
2015-06-26 10:06:16
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر