فهرست
آرژانتین 5 کلمبیا 4 (در ضرباتِ پنالتی) / رستگاریِ توز
آرژانتین 5 کلمبیا 4 (در ضرباتِ پنالتی) / رستگاریِ توز

آرژانتین 5 کلمبیا 4 (در ضرباتِ پنالتی) / رستگاریِ توز

آی‌اسپورت - تقریبا تصور پایانِ بازی با نتیجه‌یِ بدونِ گل غیرممکن بود. آرژانتین از همان دقیقه‌یِ اول کلمبیا را تحتِ فشار قرار داد و پشتِ سرِ هم رویِ ارسال‌هایِ آنخل دی ماریا از سمتِ چپ، باکسِ حریف را بمباران می‌کرد. اما نمایشِ فوق‌العاده‌یِ داوید اوسپینا (نمایشی که شاید آرسن ونگر را در موردِ آینده‌یِ او به فکر بیندازد)، باعث شد تا رکوردِ گل نخوردنِ کلمبیا بعد از بازی مقابلِ ونزوئلا حفظ شود. در واقع آرژانتین و کلمبیا بعد از روزِ اول هیچکدام گلی نخورده بودند و این روند تا پایانِ بازیِ یک چهارم هم حفظ شد.
کلمبیا که دیگر رادامل فالکائو را در ترکیبِ اصلی نمی‌دید، با کاپیتانیِ خامس رودریگز و حضورِ جکسون مارتینز در نوکِ حمله، توانِ برابریِ با آلبیسلسته را نداشت و سرخیو رومرو عملا در 90 دقیقه با مشکلِ زیادی مواجه نشد. اما اوسپینا که بارها با خروج‌هایِ بی‌باکش، خروج‌هایی که نزدیک بود به قیمتِ مصدومیت‌اش به پایان برسد، دروازه‌یِ لوس کافتروس را نجات داده بود – به علاوه‌یِ 2 سوپر سیو از مسی و اوتامندی – در ضرباتِ پنالتی در نهایت موفق نشد تیمش را نجات بدهد.
دو تیم پنالتی‌ها را با ضرباتِ فنیِ خامس و مسی شروع کردند و بعد 4 ضربه‌یِ محکم و دقیق هیچ شانسی برایِ دروازه‌بان‌ها باقی نگذاشت. اما از اینجا به بعد بود رومرو و اوسپینا خودی نشان دادند، و البته با استفاده از ضرباتِ عجیب و غریبِ کلمبیایی‌ها، از جمله موریو، زننده‌یِ تک گلِ تیمش در کلِ تورنمنت، کار را به اوجِ حساسیت رساندند. و در نهایت کارلوس توز آخرین پنالتیِ تیمش را به گل تبدیل کرد تا تاتا مارتینو از اینکه او را به جایِ سرخیو آگوئرو به زمین فرستاده بود، به خودش افتخار کند. توز با این پنالتی نقشِ حیاتیِ خودش برایِ آلبیسلسته را بازی کرد و تیمش را به مرحله‌یِ نیمه نهایی رساند. رقیبِ آرژانتین در این دور برزیل یا پاراگوئه خواهد بود.
 
 
کد خبر: 9409
 
 
     
آی اسپورت
2015-06-27 08:49:29
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر