فهرست
اینفوگراف: تصمیمِ سختِ انریکه؛ براوو یا تراشتگن؟
اینفوگراف: تصمیمِ سختِ انریکه؛ براوو یا تراشتگن؟

اینفوگراف: تصمیمِ سختِ انریکه؛ براوو یا تراشتگن؟

آی‌اسپورت – بین تمامِ دروازه‌بان‎‌‌هایِ 5 لیگِ اولِ اروپا کلودیو براوو فصلِ پیش بیشترین کلین شیت را داشت (23). در این جدول بزرگانی مثلِ نویر (20)، سوباسیچ (20) و بوفون (18) پشتِ سرِ دروازه‌بانِ شیلی و بارسا بودند. اما انریکه در چمپیونز لیگ از او استفاده نمی‌کرد و دروازه‌بانِ جوانِ آلمانی‌اش مارک آندره تراشتگن را درون دروازه قرار می‌داد. تراشتگن دروازه‌بانی از جنسِ گلرهایِ مدرنی چون مانوئل نویر و هوگو یوریس است. دروازه‌بانی که می‌تواند نقشی به نامِ "سوئیپر-کیپر" را برایِ تیمش بازی کند، دروازه‌بانی که ایدئال بازی در تیم‌هایی است که با خطِ دفاعِ بالا بازی می‌کنند. در مقابلِ براوویِ 32 ساله گلری سنتی است و البته کاملا قابلِ اطمینان.
براوو فصلِ پیش درصدِ شوت به سویش 79 بود (بالاترین در لا لیگا). او در حالِ حاضر در کوپا امریکا هم 70 درصدِ شوت‌هایِ به دروازه‌اش را سیو کرده است. تراشتگن هم در چمپیونز لیگ درصدِ سیو به موقعیت‌اش 75 بود و در نهایتِ ریتینگِ هواسکوردش کمی بالاتر از براوو در لا لیگا شد (6.90 به 6.86).
حالا انریکه برایِ فصلِ آینده تصمیمی مهم پیشِ رو دارد. آیا او بازهم از براوو و تراشتگین به صورتِ دو گلر برایِ دو جامِ مختلف استفاده خواهد کرد؟ یا با توجه به درخششِ گلرِ آلمانی و سنِ کمتر و آینده‌یِ روشنش، شماره‌یِ یک را به او خواهد داد؟ در این صورت تکلیفِ براوو که در آستانه‌یِ رسیدن به فینالِ کوپا امریکا قرار گرفته چه خواهد شد؟ آیا او حاضر خواهد شد به عنوانِ بک آپ تراشتگن در بارسا باقی بماند؟ فقط انریکه است که می‌تواند به این سوالات پاسخ دهد.
 
 
کد خبر: 9409
 
 
     
آی اسپورت
2015-06-27 10:39:15
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر