فهرست
سیاه جامگان آماده فروش امتیاز لیگ برتری
سیاه جامگان آماده فروش امتیاز لیگ برتری

سیاه جامگان آماده فروش امتیاز لیگ برتری

آی اسپورت- اگر سیاه جامگان مشهد یکی از تیم‌های صعود کننده از لیگ آزادگان به لیگ برتر باشد، احتمالا مس کرمان حتی در صورت سقوط به دسته پایین‌تر در لیگ برتر می‌ماند!

رقابت بر سر صعود به لیگ برتر در لیگ آزادگان داغ داغ شده است... در گروه ب نفت مسجدسلیمان با 37 امتیاز بالاتر از ایرانجوان بوشهر و پیکان مدعی شماره یک صعود است و در گروه الف دو تیم همشهری پدیده مشهد (37 امتیاز از 21 بازی) و سیاه جامگان (37 امتیاز از 20 بازی) رقابت فشرده‌ای بر سر صعود مستقیم به لیگ برتر دارند.

طبق اعلام سازمان لیگ، تیم‌های اول گروه‌های دوگانه لیگ آزادگان مستقیم به لیگ برتر می‌رسند و جایگزین تیم‌های پانزدهم و شانزدهم لیگ سیزدهم می‌شوند و برنده بازی مستقیم تیم‌های دوم گروه‌های الف و ب لیگ آزادگان با تیم چهاردهم لیگ سیزدهم در مرحله پلی‌آف، آخرین تیم حاضر در لیگ چهاردهم را مشخص خواهد کرد.

فعلا پدیده و نفت مسجدسلیمان مدعیان اصلی صعود هستند اما این احتمال وجود دارد که صدر جدول هر دو گروه در هفته‌های پایانی دستخوش تغییر شود، به خصوص در گروه اول یا همان الف که سیاه جامگان مشهد نسبت به همشهری‌اش یک بازی کمتر دارد و با کسب 3 امتیاز این بازی، نسبت به پدیده در موقعیت ممتازی قرار می‌گیرد.

اما از مشهد خبر می‌رسد اگر سیاه جامگان به لیگ برتر صعود کند،این تیم قصد شرکت در این رقابتها را ندارد و می‌خواهد با هماهنگی سازمان لیگ، امتیاز لیگ برتری خود را به تیم دیگری بفروشد و فصل بعد مجددا در لیگ آزادگان برای راهیابی به لیگ برتر تلاش کند.

آخرین بار که چنین اتفاقی رخ داد به صعود سپاهان نوین برمی‌گردد. تیم دوم سپاهان به لیگ برتر راه یافت اما امتیاز خود را به فولاد خوزستان که همان فصل به لیگ دسته اول سقوط کرده بود، فروخت و دو باره و البته این بار با نام فولاد نطنز در لیگ آزادگان حاضر شد.

حالا هم سیاه جامگان چنین قصدی دارد. آنها که فعلا روی صعود به لیگ برتر متمرکز شده‌اند، می‌خواهند در صورت کسب جواز حضور در لیگ برتر، امتیاز لیگ برتری خود را بفروشند.

گویا مس مشتری دست به نقد امتیاز سیاه جامگان است. مس که بخت بسیار کمی برای ماندن در جمع لیگ برتری‌ها دارد، منتظر صعود احتمالی سیاه جامگان مشهد است تا در صورتی که خودش امتیازات لازم برای بقا را به دست نیاورد، امتیاز مشهدی‌ها را بخرد. مس در این راه باید با پدیده مشهد رقابت کند چون پدیده هم اگر موفق به صعود نشود، آن قدر پول دارد که امتیاز همشهری‌اش را خریداری کند.

البته باید دید قانون اجازه این کار را می‌دهد یانه؟ چندی پیش مهدی تاج گفته بود اگر تیمی از لیگ آزادگان به لیگ برتر صعود کند و بعد از صعودش مشخص شود توانایی لازم برای حضور در لیگ برتر را ندارد و امکانات شهرش در حد استانداردهای تعیین شده از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا جهت حضور در لیگ حرفه‌ای نیست، از جدول کنار گذاشته می‌شود و تیم بعدی جدول جایگزین خواهد شد. اما مشهدی‌ها می‌گویند این حرف‌های تاج اصلا به این معنی نیست که آنها نتوانند امتیاز خود را بفروشند.

برای مس و حتی تیمی مثل ذوب‌آهن که در معرض خطر است، یک روزنه امید باز شده و بعید نیست اگر این تیم‌های متمول برای صعود سیاه جامگان دست به دعا بردارند تا در صورتی که خودشان توان بقا نداشتند، دست به جیب شوند و با خرید امتیاز در لیگ برتر بمانند!

     
آی اسپورت
2014-03-05 11:43:30
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر