فهرست
پسر گمشده تیم ملی والیبال/ در جستجویِ غفور!
پسر گمشده تیم ملی والیبال/ در جستجویِ غفور!

پسر گمشده تیم ملی والیبال/ در جستجویِ غفور!

آی اسپورت- چند سال بعد از درخشش ویژه در تیم ملی نوجوانان، حسین معدنی او را به تیم ملی بزرگسالان بود و خیلی زود، پاسخِ مثبت این ریسک بزرگ را گرفت. امیر غفور، صاحبِ پیراهن شماره 10 تیم ملی شد و خودش را به ترکیب اصلی تیم تحمیل کرد. هنوز فراموش نکرده ایم که او در آخرین بازی مقدماتی المپیک در توکیو، چطور ژاپنی ها را مات سرویس ها و آبشارهایش کرد و هواداران رقیب را به تشویقِ ایستاده واداشت.

امیر غفور، یکی از بهترین های نسل تازه والیبال ایران به شمار می رود. پشت خط زنی با پروازهای بلند، آبشارهای مرگبار، ابروهای منحصر به فرد و شادی هایی که آدم را یاد جیمز دین می اندازد. خیلی ها تصور می کنند او دیگر بخشی از تیم ملی ایران نیست اما امیر هنوز هم در فهرست های 14 نفره کواچ قرار دارد اما فرصت چندانی برای بازی به دست نمی آورد. او در شرایط فعلی رقابت را به پشرفتِ خیره کننده شهرام محمودی و میرزاجانپور باخته و به نیمکتِ تیم دوخته شده است. برای رسیدن به نتایج بزرگ تر و درخشان تر اما تیم ملی به امیر غفورش نیاز خواهد داشت. بازیکنی که باید به فرم خوب گذشته برگردد و بار دیگر به همه نشان بدهد که می تواند روی تور پرواز کند.


کدخبر:9405
۱ ۲  
آی اسپورت
2015-06-27 12:53:50
نظر دهید

۲ نظر
صالحی
شنبه ۶ تیر ۱۳۹۴، ۱۳:۳۹
مرحله بعدی کواچ مجبور می شه از این جوان بااستعداد استفاده کنه.محمودی خوب بازی می کنه اما غفور یک چیز دیگه اسپک می زنه.
شایان
شنبه ۶ تیر ۱۳۹۴، ۱۴:۲۴
وجه تمایز محمودی و غفور آمدگی شون نیست، بلکه مغز والیباله که شهرام داره و غفور نداره . اونطوری که محمودی از فرصت های نصف نیمه با هوشش امتیاز جمع میکنه ، غفور امکان نداره اینکارو بکنه . هرچی توو ذهنم مرور میکنم جز آبشار قدرتی توو مسیر مشخص چیزی از غفور یادم نمیاد . پر قدرت ،مستقیم ،چه دفاعی جلوش نباشه چه 3تا دفاع جلوش باشه! این سبک بازی رو مقایسه کنید با سبک بازیه شهرام محمودی و تصور کنید که اگر جلوی روسیه یا لهستان با اون دفاع روی تور و قد های کشیده اگر غفور جای محمودی بود چه اتفاقی می افتاد...!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر