فهرست
کاندیداهای آقای گلی بوندسلیگا؛ قاتلان بالفطره
کاندیداهای آقای گلی بوندسلیگا؛ قاتلان بالفطره

کاندیداهای آقای گلی بوندسلیگا؛ قاتلان بالفطره

آی اسپورت - هر چقدر آقای گلی لواندوفسکی در فصل گذشته بوندس‌لیگا قابل پیش‌بینی به نظر می‌رسید، برنده عنوان بهترین گلزن فصل آینده این رقابت‌ها چندان قابل حدس نیست. با وجود تعدد مهاجمان به نظر می‌رسد فصل داغی در جدول گلزنان در انتظار مدعیان باشد و به این بهانه بررسی لیست مدعیان عنوان برترین گلزن بوندس‌لیگا خالی از لطف نیست.

لواندوفسکی؛ قاتل بالفطره

برترین گلزن خارجی تاریخ بوندس‌لیگا با ثبت ۲۰۲ گل و به ثمر رساندن حداقل ۲۰ گل در ۷ فصل از ۹ فصل حضور در بوندس‌لیگا همیشه یک مدعی جدی برای آقای گلی است و همه مهاجمان در فصل آینده به دنبال شکست دادن او هستند.

آلکاسر؛ دوران طلایی

ستاره فصل قبل دورتموند با وجود آسیب‌دیدگی گاه و بیگاه، طی اولین فصل حضور در بوندس‌لیگا ۱۸ گل به ثمر رساند و تیمش را تا آستانه قهرمانی پیش برد.  مهاجم ۲۵ ساله فصل گذشته تنها ۱۱ بار از ابتدا به میدان رفت و  ۱۲ بار به عنوان بازیکن تعویضی گل زد که رکوردی در این زمینه تلقی می‌شود.  او به اندازه کافی استراحت کرده و آماده تداوم درخشش در فصل جدید است.

کای هاورتز؛ پدیده جذاب

این هافبک تهاجمی حتی قبل از درخشش در فصل قبل هم شناخته شده بود. هاورتز با زدن ۱۷ گل، علاوه بر تبدیل شدن به بهترین گلزن تیمش، گلزن‌ترین بازیکن جوان تاریخ بوندس‌لیگا نام گرفت و در ۲۰ سالگی نظر سرمربی تیم ملی آلمان را هم جلب کرد. هاورتز حالا فرصت‌های زیادی در پیش دارد.

مارکو رویس؛ در انتظار روزهای بدون مصدومیت

ستاره دورتموند پس از تحمل دوران طولانی مصدومیت، سرانجام فصل گذشته فرم مطلوبش را بازیافت و با زدن ۱۷ گل در ۲۷ بازی تیمش را تا آستانه پایان انحصار بایرن در لیگ پیش برد. بازگشت به اوج این بازیکن ۳۰ ساله که فصل گذشته دومین عملکرد برتر دوران حرفه‌ای خودش را رقم زد، مدافعان رقیب را می‌ترساند.

آندره کراماریچ؛ پنالتی‌زن قهار

بازیکن کروات با ۱۷ گل، اولین فصل حضورش را به بهترین فصل حضورش در بوندس‌لیگا تبدیل کرد اما با بدشانس تمام او و هوفنهایم در هفته آخر شانس حضور در فصل آینده لیگ قهرمانان اروپا را از دست دادند. او به عنوان یک پنالتی‌گیر قهار، ۴ پنالتی از ۵ پنالتی‌اش را به تور دروازه رساند و هرگز بیش از 3 بازی را بدون گل زده پشت سر نگذاشت.زوج او، بلفودیل به عنوان زننده ۱۶ گل در فصل قبل، می‌تواند به کراماریچ کمک بیش‌تری کند.

وت وگهورث؛ مردی برای آینده

مهاجم جدید ولفسبورگ با ثبت ۱۷ گل و ۷ پاس گل نشان داد ارزش آن همه هزینه برای خریدش از آلکمار را داشت.  او با رساندن تیم به لیگ اروپا، پاداشی به بزرگی تمدید قرارداد دریافت کرد و حالا تا سال ۲۰۲۳ باشگاه می‌تواند روی او حساب کند.

تیمو ورنر؛ کماکان در اوج

برای بازیکنی که ۲ فصل پیش ۲۱ گل زد، زدن ۱۶ گل در فصل قبل نشان از افت کیفی دارد اما از آنجایی که آمار همیشه حرف اول را نمی‌زند، با وجود افت در گلزنی با به جا گذاشتن بهترین آمار پاس گل در یک فصل، آرسنال را شیفته خودش کرد. این بازیکن در کنار یوسف پولسن، زننده ۱۵ گل تیمش در فصل قبل، حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

ژان فیلیپ ماتتا؛ قهرمان خاموش

قهرمان خاموش فصل قبل بوندس‌لیگا از زمان ثبت ۱۷ گل برای ماینتس در دسته دوم چهره شد و پس از انجام تنها ۲ بازی برای لیون در تیم آلمانی بهترین نمایش ممکن را ارائه کرد. ۱۴ گل از جمله هت‌تریک مقابل فرایبورگ و ۲ گل مقابل فورتونادوسلدورف از ماتتا یک چهره خاص در پایان فصل قبل ساخت. او به عنوان اولین فرانسوی زننده ۱۴ گل در اولین فصل حضور در بوندس‌لیگا، آنقدر درخشید که ماینتس ۴هفته قبل از پایان فصل بقایش را تضمین کرد.

لوکا والداشمیت؛ در انتظار روزهای بهتر

او تنها با ۱۶ حضور در ترکیب اصلی فرایبورگ، ۹ گل به ثمر رساند. لوکا با زدن ۷ گل آقای دوره اخیر رقابت‌های زیر ۲۱ سال اروپا شد و فصل آینده قطعا حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

آلفرد فینبوگاسون؛ ایسلندی پرهیجان

ملی‌پوش ایسلندی به خاطر مصدومیت تنها ۱۶ بار در ترکیب ولفسبورگ در فصل گذشته به میدان رفت اما با زدن ۱۰ گل و گل کردن هر ۴ پنالتی‌اش نقش مهمی در بقای قهرمان سابق بوندس‌لیگا داشت.

نود

     
آی اسپورت
2019-07-23 18:32:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر