فهرست
یادداشت: آیا راموس قطعه‌یِ گمشده‌یِ پازلِ دفاعیِ یونایتد است؟
یادداشت: آیا راموس قطعه‌یِ گمشده‌یِ پازلِ دفاعیِ یونایتد است؟

یادداشت: آیا راموس قطعه‌یِ گمشده‌یِ پازلِ دفاعیِ یونایتد است؟

آدام بیت
 
گری نویل در واکنش به شایعه‌یِ پرداختِ 40 میلیون پوندیِ یونایتد به رئال، به علاوه‌یِ داوید دخئا، برایِ به خدمت گرفتنِ سرخیو راموس، توئیت کرد: خواهش می‌کنم! نه! با تمامِ احترام برایِ راموس، اما نه این درست نیست.
در مقابل جیمی کرگر به دفاع از راموس پرداخت و گفت اگر او یکی از بهترین مدافعین جهان نیست، پس کی هست؟ ژوزه مورینیو هم که مشکلاتِ خاصِ خودش با راموس را در برنابئو داشت درباره‌یِ او می‌گوید: وقتی سرخیو آماده است تمامِ وظایفِ یک مدافع را به بهترین شکلِ ممکن انجام می‌دهد.
اما نگرانیِ نویل هم منطقی به نظر می‌رسد. اینکه یونایتد این همه پول برایِ مدافعی 30 ساله پرداخت کند، یکی از بهترین دروازه‌بان‌هایِ حالِ حاضرِ دنیا را از دست بدهد و انتظار داشته باشد او یک نفره مشکلِ خطِ دفاعی‌اش را حل کند، درست به نظر نمی‌رسد. با اینکه یونایتد فصلِ پیش چهارمین خطِ دفاعیِ لیگ برتر بود، اما هیچ تیمی هم به اندازه‌یِ یونایتد رویِ اشتباهاتِ فردی به حریف موقعیت گل نداده بود. در واقع اگر یونایتد دخئا را نداشت این آمار تغییرِ فاحشی می‌کرد.
راموس قطعا کمکِ بزرگی برایِ دفاعِ یونایتد خواهد بود. او دوئل‌هایِ هوایی بیشتری می‌برد و بیشتر از هر مدافعِ دیگر یونایتد توپ قطع می‌کند و از همه مهمتر او می‌داند چطور از خطِ دفاعی‌ای که حمایتِ چندانی از سویِ هافبک‌هایش نمی‌شود، محافظت کند. این نکته‌یِ خیلی مهمی است. جان تری فصلِ پیش بهترین مدافعِ لیگ بود. اما تری این موقعیت را به واسطه‌یِ هافبک‌هایِ دفاعی‌اش به دست آورد، چیزی که سبکِ مورینیو است. اما ون گال دوست دارد تیمش بالا بازی کند و خطِ دفاعی‌اش را تا نیمه جلو بکشد. برایِ همین راموس که در تک به تک‌ها عالی است می‌تواند مهره‌ای موثر برایِ چنین رویکردی باشد. تصور اینکه جیمی واردی با وجودِ راموس در خط دفاعی، بلایی که فصلِ پیش سرِ یونایتد در استادیومِ کینگ پاور (زمینِ لستر) آورد، تقریبا محال است.
اما آیا می‌توان از راموس انتظار داشت خیلی زود خودش را با لیگِ برتر تطبیق بدهد، در حالیکه باید کنارِ مدافعینی چون جونز و شاو و والنسیا بازی می‌کند؟ راموس قدرتِ رهبری دارد، اما در واقع این پپه بود که همیشه نقشِ رهبرِ خطِ دفاعیِ رئال را به عهده داشت.  بی‌جهت نبود که آنچلوتی برایِ رفعِ مشکلِ خطِ میانی‌اش راموس را یک خط جلوتر می‌برد و پپه را در قلبِ دفاع حفظ می‌کرد. این پپه بود که به واران جوان آرامش و امنیت می‌داد.
درسته، به قولِ کرگر مدافعین کمی در دنیا پیدا می‌شوند که بهتر از راموس باشند. اما با توجه به در نظر گرفتنِ تمامِ شرایط، شاید این خریدی نباشد که یونایتد در حالِ حاضر نیاز دارد.
 
 
کد خبر: 9409
 
 
     
آی اسپورت
2015-06-28 11:59:14
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر