فهرست
پیش‌بازیِ شیلی – پرو / جدالِ همسایه‌ها برایِ رسیدن به فینال
پیش‌بازیِ شیلی – پرو / جدالِ همسایه‌ها برایِ رسیدن به فینال

پیش‌بازیِ شیلی – پرو / جدالِ همسایه‌ها برایِ رسیدن به فینال

آی‎اسپورت – داستانِ رقابت و عداوتِ دو ملتِ شیلی و پرو، داستانی قدیمی است. شیلی در اوجِ فوتبالِ پرو این تیم را از رسیدن به جامِ جهانی 1974 محروم کرد و پرو 4 سال بعد تلافی کرد و مانع از حضورِ شیلی در جامِ جهانیِ 1978 شد.
آخرین باری که این دو تیم مقابلِ هم قرار گرفتند، سالِ گذشته در دیداری دوستانه بود که با پیروزیِ 3-0 شیلی به پایان رسید. پائولو گوئررو در آن بازی یک ضربه‌یِ پنالتی را از دست داد. اما ستاره‌یِ باتجربه‌یِ پرو هیچ مشکلی برایِ باز کردنِ دروازه‌یِ بولیوی در مرحله‌یِ یک چهارمِ امسال نداشت و هت تریکی طلایی را به نامِ خودش ثبت کرد. گوئررو با این 3 گل کنارِ ویدال به عنوانِ بهترین گلزنِ تورنمنت تا اینجا قرار گرفت. از سویِ دیگر شیلی هم در دیداری جنجالی اروگوئه‌یِ 9 نفره را با تک گلِ دقیقه‌یِ 81 موریسیو ایسلا برد تا به نیمه نهایی برسد.
خورخه سامپائولی در این دیدار مجبور به یک تغییر خواهد بود و آن بیرون بودنِ گونزالو خارا است که به دلیلِ حرکتِ زشتش رویِ ادینسون کاوانی 3 جلسه محروم شده و عملا باقیِ تورنمنت را از دست داده است.
آخرین باری که شیلی به مرحله‌یِ نیمه نهاییِ کوپا امریکا رسید در 1999 بود که آن بازی را به اروگوئه در ضرباتِ پنالتی واگذار کرد. اما پرو همین 4 سال پیش در نیمه نهایی حضور داشت. لوس اینکاس هم در این مرحله با درخشش لوییس سوارز به اروگوئه باختند و از حضور در فینال محروم شدند.
 
 
کد خبر: 9409
 
 
     
آی اسپورت
2015-06-29 09:36:39
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر