فهرست

لام: ذهنیت پیروزی در بازیکنان بایرن می تواند به تیم ملی کمک کند

آی اسپورت- فیلیپ لام کاپیتان بایرن مونیخ و تیم ملی آلمان معتقد است موفقیت ها و قهرمانی های اخیر و فرم خوب این تیم می تواند موفقیت های تیم ملی را تضمین کند.

بزرگترین موفقیت تیم ملی آلمان به قهرمانی در یورو 96 باز می گردد اما فیلیپ لام معتقد است که مردان یوآخیم لوو فرصت خوبی برای موفقیت در برزیل خواهند داشت.

لام در گفتگویی با سایت رسمی فیفا اظهار داشت:" ذهنیت موفق در بازیکنان بایرن می تواند به تیم ملی هم تعمیم یابد."
"بسیاری از بازیکنان بایرن در ترکیب اصلی تیم ملی هستند هرچند که این تضمینی برای دست یابی اتوماتیک وار به قهرمانی نخواهد بود."

لام ادامه می دهد:" بسیاری از کشورها هم برای رسیدن به قهرمانی به برزیل سفر می کنند این مسیری طولانی است همانند آنچه که با بایرن تجربه کردیم ما در چهار سال گذشته سه بار به فینال رسیدیم ولی تنها یک بار قهرمان شدیم. رسیدن به قهرمانی راهی دشوار و ناهموار است و شما برای رسیدن به آن به کمی شانس هم نیاز دارید."

آلمان در سه جام جهانی گذشته به نیمه نهایی رسبد اما فقط یک بار راهی فینال شد ولی لام اینبار به اعتماد به نفس اینکه بتوانند موفقیت درخشانی را کسب کنند دارد.

او ادامه می دهد:" شاید در گذشته ما برای قهرمانی آماده نبودیم. شاید در 2006 که در خاک خودمان بازی می کردیم به فتح جام نزدیک بودیم اما زمانیکه هیچ کس فکرش را نمی کرد به تیم بهتری (ایتالیا) باختیم و آن ها قهرمان شدند."

" در سال 2010 بسیاری از مردم ناامید بودند و بسیاری از بازیکنانمان را مانند کاپیتانمان میشائیل بالاک را از دست داده بودیم با یک تیم بسیار جوان که اولین تجربه ی بزرگ خود را کسب می کردند توانستیم خوب بازی کنیم و نتیجه مورد قبولی هم گرفتیم ما در نیمه نهایی به اسپانیا باختیم که آن ها قهرمان شدند."

" در همی این جام ها برای ساختن یک فینال به تیم های بزرگی خوردیم اما شاید تیم تنها یک نکته ی ظریف مانع شد فکر می کنم تیم اکنون با تجربه ی این شکست ها به یک بلوغ رسیده باشد."
     
آی اسپورت
2014-03-05 16:18:25
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر