فهرست
از بایرن تا منچستر؛ مقصد بعدی پوچتینو کجاست؟
از بایرن تا منچستر؛ مقصد بعدی پوچتینو کجاست؟

از بایرن تا منچستر؛ مقصد بعدی پوچتینو کجاست؟

آی اسپورت - سه شنبه شب و در شرایطی که بسیاری از هواداران فوتبال مشغول دنبال کردن آخرین شب از رقابت های مقدماتی یورو 2020 بودند، باشگاه تاتنهام در اقدامی غیرمنتظره مائوریسیو پوچتینو سرمربی آرژانتینی خود را از کار برکنار کرد. تاتنهام با کسب 14 امتیاز از 12 مسابقه لیگ برتری در رده نازل چهاردهم لیگ برتر قرار گرفته و از جام اتحادیه نیز به دست تیم لیگ دویی (سطح چهارمی) کولچستریونایتد از دور رقابت ها کنار رفته است. با این وجود اسپرز تنها 3 امتیاز با شفیلدیونایتد رده پنجمی فاصله دارد و با کسب 7 امتیاز از 4 مسابقه، شانس مناسبی برای صعود از گروه B رقابت های لیگ قهرمانان دارد.

تمام این شرایط باعث شد تا اخراج پوچ از سوی دنیل لوی غافلگیرکننده به نظر برسد. تاتنهام در 5 فصل حضور کامل پوچتینو در لیگ برتر هرگز رتبه ای پایین تر از پنجمی را تجربه نکرد و با کسب 86 امتیاز در فصل 17-2016، بهترین فصل خود در تاریخ لیگ برتر را رقم زد. هرچند کارنامه بدون جام پوچتینو در این بازه 5 و نیم ساله انتقادات بسیاری را به همراه داشت، اما او توانست در فصل 19-2018 فراتر از انتظارات عمل کرده و تاتنهام را به فینال لیگ قهرمانان اروپا برساند.

اکنون باید دید سرمربی سابق اسپانیول و ساوتهمپتون هدایت کدام باشگاه را به عهده خواهد گرفت. بایرن مونیخ رسما اعلام کرده با هانسی فلیک تا پایان سال جاری میلادی ادامه خواهد داد و پیش بینی حضور فلیک در آلیانز آرنا تا پایان فصل 20-2019 کار چندان سختی نیست. بعد از آن و در تابستان 2020 بایرن مونیخ به دنبال یک مربی دائمی خواهد بود و به نظر می‌توان نام پوچتینو را در کنار گزینه های جدی هدایت بایرن نظیر اریک تن‌هاگ و مکس آلگری قرار داد.

در تابستان 2018 و بعد از خروج غیرمنتظره زین الدین زیدان پوچتینو یکی از جدی ترین نام هایی بود که در اطراف نیمکت رئال مادرید به گوش می‌رسید. انتخاب فلورنتینو پرز در آن مقطع جولن لوپتگی بود. بعد از گذشت حدود 18 ماه، زین الدین زیدان به رئال بازگشته و علیرغم کسب چند نتیجه ضعیف در ابتدای فصل، اکنون به ثبات خوبی رسیده است. با این حال، پرز همواره نشان داده غیرقابل پیش بینی است و در صورت تغییر مربی، شاید این بار نگاه جدی تری به نام پوچتینو داشته باشد.

توماس توخل باز هم پاریسن‌ژرمن را در صدر جدول لیگ یک فرانسه قرار داده و این بار در اروپا، تیمش را با فاصله ای 5 امتیازی نسبت به رئال مادرید در صدر جدول گروه می‌بیند. در صورت ادامه روند ناکامی های پاریسن‌ژرمن در اروپا، ادامه کار توخل در پارک دو پرنس با اما و اگرهای زیادی مواجه خواهد شد. البته یک احتمال دیگر، جدایی خودخواسته توخل از پی‌اس‌جی برای حضور در بایرن مونیخ است و در هر دو صورت، می‌توان احتمال داد پوچتینو هدایت یکی از تیم های دوران بازی خود را به عهده گیرد.

در نهایت به نام منچستریونایتد می‌رسیم. همانند رئال مادرید، نام پوچتینو در مقاطع زیادی به اولدترافورد لینک شده و حضور او در شهر منچستر، همواره احتمال بیشتری نسبت به برنابئو داشته است. در اوایل فصل و زمانی که سولسشائر نتوانسته بود نتایج مطمئنی روی نیمکت یونایتد بگیرد، صحبت هایی از خروج او به گوش رسید اما سران یونایتد احتمالا به دلیل در دسترس نبودن گزینه هایی مثل پوچتینو، به کار با سرمربی نروژی ادامه دادند.

در روزهایی که پوچتینو دیگر هدایت تیمی را به عهده ندارد، سولسشائر هم با کسب چند نتیجه خوب جایگاه خود را روی نیمکت اولدترافورد مستحکم کرده و به نظر نمی‌رسد شیاطین سرخ حداقل در چند هفته آینده، برنامه تغییر مربی را در دستور کار داشته باشند. پوچتینو با دستمزد 8.5 میلیون پوندی در سال و کارنامه ای که در تاتنهام داشته یکی از خواستنی ترین مربیان دنیا است اما با توجه به احتمالات ذکر شده، به نظر می‌رسد باید برای حضور در تیم بعدی خود تا مدت نسبتا طولانی صبر کند.

 نود

 

۲    
آی اسپورت
2019-11-20 21:00:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر