فهرست
شیلی 2 پرو 1 / یک قدم تا شکستنِ طلسمِ لا روخا
شیلی 2 پرو 1 / یک قدم تا شکستنِ طلسمِ لا روخا

شیلی 2 پرو 1 / یک قدم تا شکستنِ طلسمِ لا روخا

آی‌اسپورت – اولین اتفاقِ مهمِ بازیِ نیمه نهایی در استادیو ناسیونالِ سانتیاگو اخراجِ کارلوس زامبرانو از پرو در دقیقه‌یِ 20 بازی بود. 7  دقیقه بعد از این اخراج ریکاردو گارکا، راموس را به جایِ کوئواس به بازی آورد تا نظمِ دفاعیِ تیمش بهم نریزد. اما ادواردو وارگاس در دقیقه‌یِ 42 رویِ ارسالِ عالیِ الکسیس سانچز و شلوغیِ باکسِ پرو، گلِ اول بازی را زد و نیمه‌یِ اول با همین نتیجه به پایان رسید.
اما در نیمه‌یِ دوم شیلی که به نظر می‌رسید به خاطرِ فشارِ بالایِ روانی و فکرِ رسیدن به فینال تمرکزش را کامل از دست داده بود، از ابتدا تحتِ تاثیر بازیِ شجاعانه و سریعِ پرو بود، بازی‌ای که اصلا به نظر نمی‌رسد از تیمی 10 نفره اجرا می‌شود. نتیجه‌یِ 15 دقیقه‌یِ اولِ نیمه‌یِ دوم برایِ شیلی یک گل به خودی از گری مدلِ باتجربه بود. در این شرایط و در حالیکه گلِ مساوی وضعیتِ روحیِ شاگردانِ گارکا را کاملا برتر از شاگردانِ سامپائولی کرده بود، یک سوپر گل از ادواردو وارگاس، لا روخا را نجات داد. وارگاس از یک لحظه جایگریِ بدِ گالسه، دروازه‌بانِ پرو، که اتفاقا جزوِ بهترین‌هایِ این تورنمنت هم بود، استفاده کرد و با ضربه‌ای عالی دروازه‌یِ پرو را باز کرد.
در نهایتِ دابلِ وارگاس برایِ فرستادنِ شیلی به فینال کافی بود و حالا لا روخا برایِ کسبِ اولین قهرمانی در کوپا امریکا و شکستنِ طلسمِ 99 ساله، باید مقابلِ آرژانتین یا پاراگوئه در فینال قرار بگیرد.
 
 
کد خبر: 9409
 
 
     
آی اسپورت
2015-06-30 09:25:10
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر