فهرست
یادداشت: کارتِ قرمزی که سرنوشت را تغییر داد
یادداشت: کارتِ قرمزی که سرنوشت را تغییر داد

یادداشت: کارتِ قرمزی که سرنوشت را تغییر داد

میگل دیلینی
 
تا قبل از اخراجِ زامبرانو پرو تیمِ برتر میدان بود و کاملا سرتر از میزبانِ پر استرس‌اش بازی می‌کرد. اما در دقیقه‌یِ 20 زامبرانو، در حالیکه یک کارتِ زرد هم داشت پایش را بیش از حد بالا آورد و در پایین آوردنش پایِ آرانگوئیز را هدف قرار داد. در نگاهِ اول این یک اتفاق به نظر می‌رسد. اما صحنه‌یِ آهسته و البته رکوردِ اخلاقیِ بد زامبرانو برایِ آینتراخت فرانکفورت، نشان داد که عمدی در کار بوده. خوسه آرگوته، داورِ بازی، بی هیچ شک و تردیدی به مدافعِ پرو کارتِ قرمزِ مستقیم نشان داد. البته ویدال هم در این صحنه به خاطرِ ضربه‌ای که به صورتِ زامبرانو زد، خوش‌شانس بود که از کارتِ قرمزِ داور فرار کرد. بعد از این اخراج بود که شیلی خودش را پیدا کرد و تازه شروع به بازی کردن کرد.
سوالی که حالا در سرِ پرویی‌ها می‌چرخد این است که اگر زامبرانو اخراج نمی‌شد، چه سرنوشتی ممکن بود برایِ بازی رقم بخورد. این سوال وقتی موضوعیتِ بیشتری پیدا می‌کند که به یاد بیاوریم، لوس اینکاس در 20 دقیقه‌یِ ابتدایی بازی نمایشی کاملا برتر داشت. پرو در این دقایق بدونِ توجه به جوِ ورزشگاه، بدونِ ترس و راحت بازی می‌کرد و برعکس تمامِ فشار و استرسِ بازی افتاده بود رویِ بازیکنانِ شیلی. هر حمله‌ای که پرو رویِ دروازه‌یِ شیلی می‌کرد استادیو ناسیونال را در ترس و وحشت فرو می‌یرد. حتی اولین موقعیتِ بزرگِ بازی هم ضربه‌یِ جفرسون فارفان بود که به تیرِ دروازه‌یِ کلودیو براوو برخورد کرد. اما کارتِ قرمزِ زامبرانو جدا از اینکه پرو را 10 نفره کرد، بهترین بازیکنشان را هم ازشان گرفت. چون گارکا تصمیم گرفت برایِ بازسازیِ خطِ دفاعی‌اش کریستین کوئواس را بیرون بکشد.
ریتمِ بازیِ پرو بعد از این تعویض به هم ریخت، اما روحیه‌یِ مبارز و مقاومِ آنها همچنان پا برجا بود. اما پوششِ تمامِ فضاها با 10 نفرِ مقابلِ خطِ حمله‌یِ برق‌آسایِ شیلی واقعا ماموریتی غیرممکن بود. به هرسو این سوال همچنان باقی می‌ماند: اگر پرو 10 نفره نشده بود آیا موفق می‌شد میزبان را از رسیدن به فینال محروم کند؟ شاید...
 
 
کد خبر: 9409
 
 
     
آی اسپورت
2015-06-30 09:47:57
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر