فهرست
اینفوگراف: خداحافظیِ توز با اروپا
اینفوگراف: خداحافظیِ توز با اروپا

اینفوگراف: خداحافظیِ توز با اروپا

آی‌اسپورت – در دورانی که بزرگترین فوتبالیست‌هایِ اروپا سال‌هایِ پایانیِ فوتبالِ خودشان را در کشورهایِ عربی یا لیگِ آمریکا برایِ کسبِ درآمد می‌گذارند، نمونه‌ای مثلِ کارلوس توز واقعا تک و قابلِ تقدیر است. توز در حالیکه هنوز مشتری‌هایِ زیادی در خودِ اروپا داشت و یوونتوس هم بسیار مایلِ به حفظش بود، به خاطرِ عشقش به باشگاهِ بوکا جونیورز و هوادارانش، همانطور که قول داده بود، به وطنش بازگشت.
با این حال عملکردِ او در دو سالِ اخیر در ایتالیا، نشان می‌دهد سریِ آ و یوونتوس چه بازیکنِ مهمی را از دست داد. توز در دو فصلِ گذشته بیشترین تعدادِ گل+پاسِ گل را در سریِ آ داشت (53) و ریتینگِ هواسکوردش در مقایسه با دورانِ حضورش در من سیتی با پیشرفتِ چشمگیری همراه بود.
تمامِ این آمار به کنار، کارلیتویِ آپاچی که سفرش در اروپا را از وستهم شروع کرد، بعد بدل به ژوکرِ سر الکس در لیگِ برتر و چمپیونز لیگ شد، بعد راهِ من سیتی را پیش گرفت و با این تیمِ قهرمانِ لیگِ برتر شد، بعد با مانچینی درگیر شد و قهر کرد و برگشت آرژانتین و بعد سر از تورین درآورد و شماره‌یِ 10 الکس دل پیرویِ افسانه‌ای را پوشید و یوونتوس را تا آستانه‌یِ سه‌گانه پیش برد، تاثیرِ عمیقی بر فوتبالِ اروپا داشت و اثرش تا سالیانی دور در حافظه‌یِ این فوتبال باقی خواهد ماند.
 
 
کد خبر: 9409
 
 
     
آی اسپورت
2015-06-30 10:59:39
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر