فهرست
در باب بازگشت رحمتی/ دو پادشاه در اقلیمی نگنجند
در باب بازگشت رحمتی/ دو پادشاه در اقلیمی نگنجند

در باب بازگشت رحمتی/ دو پادشاه در اقلیمی نگنجند

آی‌اسپورت- سرمربیان استقلال نشان داده‌اند که به حضور دو دروازه‌بان یک سطح در تیم‌شان علاقه زیادی دارند. از زمانی که برومند و طباطبایی هفته به هفته جایگزین هم می‌شدند تا پس از آن که رحمتی و طالب‌لو درون دروازه آبی‌ها قرار می‌گرفتند. در لیگ دهم هم طالب‌لو با محمدی جدال دشواری برای حضور در ترکیب داشته بود. نکته‌ای که باعث ضعف دروازه‌بانان می‌شود‏ این است که مربیان ایرانی حاضر نیستند قید هیچ کدام از دو گلرشان را بزنند. مورینیو پیش‌تر نشان داد برای موفقیت باید قید کاسیاسِ اسطوره را زد. اما در لیگ برترمان دو گلر آماده هفته به هفته جابه‌جا می‌‎شوند. مثل کاری که این فصل در پرسپولیس صورت گرفته بود. یک هفته نیلسون سوتی می‌داد و هفته بعد سوشا گل به خودی می‌زد. دایی نمی‌توانست به ترکیبی ثابت برسد و هر دو گلر هم از ترس نیمکت‌نشینی گل زاویه بسته می‌خوردند. نیلسونی که فصل گذشته با دریافت تنها پانزده گل خورده، ‏ فصل رویایی را رقم زده بود،  تنها در نیمی از لیگ امسال باقی ماند و سپس از فوتبال کنار رفت. در استقلال صنعتی هم چنین موردی دیده شد. عبدالله گواردیولا از پرویز کریمی و دیاکیته به طور متناوب استفاده کرد که سرانجام بیشترین گل را در لیگ چهاردهم خوردند. پرویز کریمی در بیست‌ودو دیدار، ‏ سی‌وسه گل دریافت کرد و دیاکیته هم سیزده گل در دوازده بازی خورد. تراکتورسازی هم برای کم کردن میزان اشتباهات لک،  سراغ عیسی اندوی رفت. گلری که باعث شد تراکتور برای بازگرداندنِ حامد لک نازش را هم بکشد. تنها سه  تیم در پایان لیگ امسال،  نسبت به تراکتورسازی گل بیشتری دریافت کردند. در باشگاه سپاهان برای دومین فصلِ متوالی، ‏ هم گردان ماند و هم رحمان. این دو سنت‌شکنی کردند و در کنار هم فصل به نسبت خوبی را سپری کردند. گردان در لیگ امسال نه گل دریافت کرد و رحمان احمدی هم هجده بار دروازه‌اش باز شد. هر چند که نمی‌توان از عملکرد خوب زوج عقیلی و کرمی در این فصل چشم‌پوشی کرد. زوجی که پنجمین خط دفاع برتر لیگ را به این تیم هدیه داد.
شاهکار بازی دادن به دو دروازه‌بان هم سطح در پرسپولیس لیگ یازدهم مشاهده شده بود. پرسپولیس در آن فصل 54 گل دریافت کرد و فقط آمار نفت آبادان از این حیث بدتر از این تیم بود. در نهایت قرمزپوشان پایتخت لیگ را با رتبه دوازدهم به پایان رساندند. در لیگ دهم هم‏ سرخابی‌های پایتخت از دو دروازه‌بان خوب در تیم‌شان استفاده کردند. طالب‌لو و محمدی حدودا به اندازه هم بازی کردند و روی هم رفته 34 بار دروازه‌شان باز شد. در پرسپولیس هم رحمان احمدی و علیرضا حقیقی حضور داشتند. گلر شماره یک تیم ملی در بیست بازی به میدان رفت و به احمدی هم چهارده بازی رسید. پرسپولیس در انتهای فصل دو رتبه پایین‌تر از استقلال در رده چهارم جدول جای گرفت.
با بررسی عملکرد تیم‌هایی که دو گلر هم‌سطح را در تیم‌های‌شان دارند به این نتیجه می‌رسیم که ای کاش مربی‌ای دل و جرات مورینیو را داشت و می‌توانست قید یک دروازه‌بان آماده‌اش را بزند. البته در این مورد هیچ‌گاه حق با رحمتی نیست و فاصله دو گلر زیاد هم باشد‏،  به ضرر تیم است.
 
 
 
 کد خبر: 9407
     
آی اسپورت
2015-06-30 15:10:59
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر