فهرست
گزارشی از پشت‌پرده جلسات در پرسپولیس؛ تکـروی‌های طاهری
گزارشی از پشت‌پرده جلسات در پرسپولیس؛ تکـروی‌های طاهری

گزارشی از پشت‌پرده جلسات در پرسپولیس؛ تکـروی‌های طاهری

آی اسپورت- شما حق دارید نگران پرسپولیس باشید! رسانه‌ها و اصلاً هر عقل سالمی به شما «هواداران پرسپولیس» بابت این همه استرسی که دارید، حق می‌دهند. باشگاه به یک بحران واقعی فرورفته است. حالا باشگاه پرسپولیس با این همه هوادار و تماشاگر مانده و یک علی‌اکبر طاهری به عنوان سرپرست که به قول محمود خوردبین، حتی حق امضا هم ندارد!
طاهری اما کار خودش را می‌کند و سعی دارد نشان دهد این حواشی و حرف و حدیث‌ها، کوچک‌ترین ضربه‌ای به او وارد نمی‌کند. جالب اینکه هیچ بودجه‌ای به هیأت‌مدیره وارد نشده تا از محل آن، باشگاه بتواند به جذب بازیکن یا تسویه حساب با یاران گذشته‌‌اش بپردازد. مدیریت طاهری، مدیریتی بسیار آسان است. فقط مذاکره می‌کند بدون اینکه مشخص باشد مبلغ قراردادها باید از کجا تأمین شود!
طاهری با اعتماد به نفس زیادی برای دومین بار، سرپرستی باشگاه را قبول کرده است. در اولین اقدام برای آن که ثابت کند آدم متفاوتی است، مذاکره با سیدجلال حسینی را منتفی کرد و سپس دست روی بازیکنان معمولی گذاشت. اگر معاونان باشگاه، مقابل در منزل رامین رضاییان نمی‌رفتند، او نیز پرسپولیسی نمی‌شد آن‌هم به عنوان بهترین خرید باشگاه! در سمت مقابل، طاهری مشغول از دست دادن بازیکن است. حمیدرضا علی‌عسگری به کنار، روز گذشته بحث بر سر جدایی امید عالیشاه و فرشاد احمدزاده بود و ظهر روز گذشته هم خبر رسید که مهدی طارمی از باشگاه پرسپولیس جدا شد. این‌ها اتفاقات معمولی نیست که رخ می‌دهد.
مهم‌ترین مشکل سرخپوشان در شرایط فعلی، مسائل مالی است. نه بودجه‌ای وجود دارد و نه وعده‌ای برای پر شدن حساب باشگاه. با این حال، طاهری در جلسه با بازیکنان، یک جمله جالب دارد که آن را بیان می‌کند: «با ما قرارداد ببند، خیالت راحت‌؛ علی مارادونا کارش را بلد است!» طاهری وقتی مدیریت بخشی از شرکت ایران‌خودرو را برعهده داشت، به همراه کارگران آن کارخانه فوتبال بازی می‌کرد و چون یک بازیکن تکنیکی در سالن بود، به او لقب علی مارادونا داده بودند.
رفتار طاهری با خبرنگاران نیز، دیگر نقطه ضعف مدیریتی اوست. شاید در صحبت با بازیکنان، رفتار خوبی داشته باشد اما خواسته‌هایش چندان منطقی به نظر نمی‌رسد اما با خبرنگاران رفتار منطقی ندارد. او روز گذشته وقتی قصد حضور در باشگاه را داشت، چشمش به خبرنگارانی افتاد که در انتظار اطلاع‌رسانی آخرین وضعیت خریدهای پرسپولیس بودند. سپس رو به یکی از نزدیکانش کرد و گفت: «اینها هر روز می‌آیند مقابل در باشگاه و منتظر خبر هستند.» یکی از خبرنگاران، مقابل این حرف‌ها، واکنش نشان داد و گفت: «شما سال اول مدیریت‌‌تان را پشت‌سر می‌گذارید و با کار رسانه‌ای آشنایی ندارید در حالی که ما سال‌‌هاست به خاطر مطلع کردن هواداران، این کار را انجام می‌دهیم.» اما طاهری با واکنش عجیبی، بدون توجه به این مسائل راهی دفتر باشگاه شد. او هنگام ورود و خروج از باشگاه، نه با خبرنگاران سلام و می‌کند و نه جواب سلام می‌دهد.
چنین فاصله‌ای، دلیل منطقی ندارد. شاید او به دنبال رد کردن خبرنگاران و برداشتن فشار رسانه‌ای از روی خود است. او حتی به هواداران هم تاخته و آنها را تهدید کرده که اگر باز هم مقابل باشگاه تجمع کنند، هیچ اسپانسری به پرسپولیس نمی‌آید در حالی که طبق اعلام مسئولان وزارت ورزش و سازمان خصوصی‌سازی، پرسپولیس چندین خریدار و مشتری و اسپانسر دست به نقد دارد! به‌ هر‌ حال طاهری روزهای جالبی را پشت‌سر می‌گذارد اما عملکردش باب میل هواداران نیست.
  ۱  
آی اسپورت
2015-06-30 16:44:37
نظر دهید

۱ نظر
ناشناس
سه شنبه ۹ تیر ۱۳۹۴، ۱۷:۱۶
سلام آقای طاهری .. کاری نکن هوادارای پرسپولیس با خفت و خواری بندازنت بیرون .. شان نداشته ی خودتو حفظ کن .. اینجا مهدکودک نیست که هر تصمیمی بخوای بگیری .. اینجا پرسپولیسه .. پرسپولیس
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر