فهرست
بازگشت ویسی به مسیرِ گواردیولا / خریدهای درجه یکِ جنوبی
بازگشت ویسی به مسیرِ گواردیولا / خریدهای درجه یکِ جنوبی

بازگشت ویسی به مسیرِ گواردیولا / خریدهای درجه یکِ جنوبی

آی‌اسپورت- عبدالله ویسی در خریدهای این فصلش تغییر موضع داد. ویسی که با صبای قم در اولین فصل سرمربیگری‌اش نوید یک سرمربی جدید را به فوتبال ایران داده بود، خیلی زود یکی شد مثل بقیه. ویسی در صبای قم تیمی ساخت متشکل از بازیکنان جوان و لیگ یکی. بازیکنان گم‌نامی که تحسین جامعه فوتبال را به همراه داشتند. اما ویسی در فصل بعدش پیکانی را بست که پر بود از بازیکنان بد و البته مسن. در تیم ویسی رد پای دلال‌ها مشاهده شدند. عبدالله ویسی هم که هر ساله چند بازیکن مالیایی در تیمش هستند، دیگر آن سرمربی خوش‌نام و باکلاس سابق نبود. این سرمربی دیگر ادای گواردیولا را هم در نمی‌آورد تا کمتر در چشم باشد و تمرکزش را روی موارد دیگر می‌گذاشت. تا جایی که آن پیکان سقوط کرد. عبدالله به دیارش بازگشت. دیگر نه از آن لهجه شیرینش خبری بود و نه آن شخصیت دوست‌داشتنی‌اش. ویسی تیمش را با خیلی مسن بالا بست. چند جوان را هم برای پایین آوردن میانگین سنی به تیم اضافه کرد که هیچ گاه به کار این تیم نیامدند. پس از موفقیت در صبای قم، ویسی برای دومین فصل تیمش در آستانه سقوط به لیگ یگ قرار داشت. اما انگار عبدالله با آن بالایی معامله کرد. تیم ویسی در لیگ ماندگار شد و ویسی در فصل جدید، دنبال خریدهای جدیدی رفت.
اولین خرید این فصل استقلال خوزستان از تیم هم‌استانی‌اش بود. فرشاد جان‌فزا که فصل قبل از فولاد نوین به لیگ برتر رسیده، توسط ویسی جذب شد. جان‌فزا در هفت دیداری که فصل قبل در لیگ یک به میدان رفت نمایش خیره کننده‌ای داشت و مشخص بود در لیگ پانزدهم حضور خواهد داشت. پس از آن حسن بیت‌سعید دومین بازیکنی بود که به تیم همشهری پیوست. بیت‌سعید فصل گذشته با نظر کوروش موسوی از خط دفاع، به یک خط جلوتر اضافه شد و هفت گل به ثمر رساند. حالا با رفتن مومنی از استقلال خوزستان، پنالتی‌زن نخست این تیم هم بیت‌سعید می‌شود. رحیم زهیوی هم از نفت آبادان به این تیم آمد. رحیم در فصل قبل آقای گل گروه دوم لیگ یک شد. زهیوی با نُه گل زده، دومین گلزن برتر لیگ یک شده بود. آخرین خرید ویسی هم فرشاد سالاروند بود. این بازیکن فصل گذشته در تمامی دیدارهای مس رفسنجان به میدان رفت. تیمی که در پلی‌آف، لیگ برتر را از دست داد.
با بازیکنان جدیدی که عبدالله ویسی به تیمش اضافه کرد، نشان داد تا دیر نشده جلوی سیر سقوطی‌اش را گرفت. ویسی تا به اینجا بهترین‌‎های لیگ یک را در تیمش جمع کرده است. امیدواریم به این روندش ادامه دهد.


کد خبر: 9407
     
آی اسپورت
2015-07-01 12:07:48
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر