فهرست
علامت سؤال‌های لیست استقلال؛ در 3پست بازیکن می‌خواهند
علامت سؤال‌های لیست استقلال؛ در 3پست بازیکن می‌خواهند

علامت سؤال‌های لیست استقلال؛ در 3پست بازیکن می‌خواهند

استقلال یکی از فعال‌ترین تیم‌ها در بازار نقل و انتقالات تابستانی محسوب می‌شود چون تا به اینجای کار 4 خرید جدید انجام داده است که سرآمد آنها بازگرداندن سید مهدی رحمتی به ترکیب بازیکنانش بود. علاوه بر این دروازه‌بان، جابر انصاری، امین حاج‌محمدی و میثم مجیدی هم آبی‌پوش شدند تا پرویز مظلومی خیالش از بابت نقل و انتقالات تا حدودی آسوده شود اما با وجود جذب این نفرات، لیست نفرات استقلال برای لیگ پانزدهم با ابهامات زیادی روبه‌رو است، به خصوص که وضعیت تعداد زیادی از بازیکنان فصل قبل نامشخص است و مذاکرات برای تمدید قرارداد و حفظ آنها به نتیجه‌ای نرسیده است. به همین خاطر بد ندیدیم بررسی کوچکی روی لیست استقلال برای فصل آتی داشته باشیم.
در دروازه با آمدن سید مهدی رحمتی استقلالی‌ها قید محسن فروزان را زدند و به این دروازه‌بان اعلام کردند تیم بعدی‌‌اش را معرفی کند تا رضایتنامه قرضی به مدت یک سال برایش صادر شود. وحید طالب‌لو که همگان از اختلافات او با رحمتی مطلع هستند، در تیم ماندنی شد تا پرویز مظلومی از حالا استرس کنترل دو گلر خود در فصل آتی را به همراه داشته باشد. برای گلر سومی استقلالی‌ها در تلاش هستند تا زمینه عقد قرارداد با یکی از گلرهای جوان زیر 21 سال تیم ‌ملی جوانان و امید را فراهم کنند.
در خط دفاع امیرحسین صادقی از تیم جدا شد تا همان‌‌طور که از ابتدا پیش‌بینی می‌شد، دوران حضور طولانی مدت این مدافع افول کرده در جمع آبی‌پوشان به اتمام برسد. به جای صادقی استقلالی‌ها امین حاج‌محمدی را جذب کرده و قرارداد حنیف عمران‌‌زاده و هرایر مکویان را تمدید کردند تا مشکلی در خط دفاع نداشته باشند. البته گفته می‌شود مظلومی دنبال شکار یک مدافع دیگر هم هست که باید دید موفق می‌شود یا نه؟! علاوه بر این، استقلالی‌ها در پست مدافعان کناری هم فعال نشان دادند، تا جایی که هم قرارداد میلاد فخرالدینی تمدید شد و هم میثم مجیدی مدافع چپ استقلال خوزستان به تهران کوچ کرد تا به این ترتیب هاشم بیک‌‌زاده هم رقیب جدی پیدا کند، گرچه گفته می‌شود احتمال جدایی هاشم نیز از استقلال وجود دارد.
در خط میانی جاسم کرار هافبک عراقی استقلال که فصل گذشته جزو بازیکنان کلیدی و پرحاشیه تیم بود، به دلیل عدم توافق مالی در آستانه جدایی قرار گرفته است. حتی خود بهرام افشارزاده و بهرام امیری هم جدایی او را تأیید کردند تا شوک بزرگی به استقلال وارد شود. علاوه بر این بازیکن عراقی هنوز وضعیت امید ابراهیمی و خسرو حیدری هم مشخص نیست چون مذاکرات با این دو ملی‌پوش فعلاً نتیجه نداده و ماندن و رفتن آنها در ابهام قرار دارد. یعقوب کریمی هم با وجود درخواستی که استقلالی‌ها برای ادامه همکاری با این بازیکن به باشگاه سپاهان ارسال کردند، فرصت ادامه حضور در جمع آبی‌پوشان را پیدا نکرد چون اصفهانی‌ها تمایلی به از دست دادن کریمی ندارند. در این خط، مظلومی سخت در تلاش بود تا آندو را بازگرداند اما فعلاً به نتیجه‌ای نرسیده است.
در خط حمله رضا عنایتی از تیم کنار گذاشته شد تا تنها آرش برهانی و سجاد شهباززاده به عنوان مهاجم در استقلال باقی بمانند. مسئولان باشگاه به درخواست سرمربی تیم سخت در تلاش هستند تا مسعود حسن‌‌زاده را از ذوب‌آهن به خدمت بگیرند اما فعلاً از نظر مالی به توافق نرسیده‌اند، ضمن اینکه گفته می‌شود دنبال بازگرداندن دوباره برونو سزار مهاجم برزیلی سابق سپاهان به لیگ ‌برتر هم هستند. البته از فرزاد حاتمی هم به عنوان یکی از کاندیداهای حضور در خط حمله نام برده می‌شود اما تا این لحظه مذاکره رسمی با مهاجم ملی‌پوش ملوان انجام نشده است.
با این حساب استقلالی‌ها 4 جای خالی در لیست نفرات‌شان دارند که در راه پر کردن این جاهای خالی در پی جذب دو سهمیه لیگ‌ برتری و حفظ دو مهره از فصل قبل هستند. سهمیه‌هایی که مد‌ نظر کادر فنی هستند، یکی مهاجم و دیگری هافبک است، به همین خاطر خیلی‌ها منتظرند تا ببینند دو بازیکنی که از فصل قبل در لیست باقی می‌مانند، کدام بازیکنان هستند. با توجه به اینکه جدایی جاسم کرار قطعی به نظر می‌رسد، بسیاری اعتقاد دارند پرویز مظلومی تمام افکار خود را متمرکز پیدا کردن جانشینی مناسب برای پلی‌میکر عراقی‌‌اش خواهد کرد که جدی‌ترین گزینه او نیز ایمان مبعلی از نفت تهران است.
  ۱  
آی اسپورت
2015-07-01 15:31:25
نظر دهید
۱ نظر
هومن
چهارشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۴، ۱۵:۵۱
شما کلا روزبه چشمی که رو امروز با استقلال قرارداد امضا کرد رو میشناسید یا نه؟؟ کلا تو نوشته شما اثری نیست ازش!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر