فهرست
خصوصیات مدافع مورد نظر برانکو؛ خونسرد و بازیخوان
خصوصیات مدافع مورد نظر برانکو؛ خونسرد و بازیخوان

خصوصیات مدافع مورد نظر برانکو؛ خونسرد و بازیخوان

آی اسپورت - مصطفی قنبرپور یکی از دستیاران برانکو درباره اینکه چرا سید جلال حسینی در لیست مربی نیست گفته بود برانکو دنبال مدافعی است که نقش لیبرو و رهبر را در خط دفاعی بازی ‌کند. قبل از اینکه قنبرپور چنین حرفی بزند در خبرها ‌آمده بود لوکا ماریچ کروات به ایران می‌آید تا با پرسپولیس قرارداد ببندد. این مدافع میانی ظاهرا همان بازیکنی است که قنبرپور درباره‌اش صحبت کرده است. ماریچ هفته قبل همراه با ایوان کرشتانیچ به ایران آمد اما به صورت ناگهانی ایران را ترک کرد. گفته می‌شد این مدافع کروات به خاطر اختلاف رقم پیشنهادی خودش و باشگاه پرسپولیس ناراحت شده و از ایران رفته است اما حالا که صحبت از بازگشت اوست به نظر می‌رسد ماریچ حاضر شده با 250 هزار دلار پرسپولیسی شود. اما وقتی برانکو این مدافع هموطنش را به سیدجلال حسینی ترجیح داده حتما برای خودش دلایلی دارد. برانکو باید بداند با توجه به حساسیتی که در قبال جذب نکردن سیدجلال ایجاد شده اگر ماریچ بازیکن بزرگ و کارآمدی نباشد در طول فصل با هواداران و رسانه‌ها به مشکل برخواهد خورد.
لوکا ماریچ ظاهرا تمام خصوصیات یک مدافع میانی شاخص را دارد. این مدافع 28 ساله با اینکه قد بلندی ندارد (183 سانتیمتر) اما خوب می‌پرد و خوب سر می‌زند. مهمترین خصوصیت فوتبال او بازیخوانی‌اش به حساب می‌آید. ماریچ که فصل قبل دوران فوق‌العاده‌ای در تیم قدرتمند ریه‌کای کرواسی پشت سر گذاشت بازیکن خونسرد اما مسلطی در خط دفاع به حساب می‌آید. ماریچ از سال 2007 تا همین پارسال از لیگ کرواسی خارج نشده بود اما بهترین دوران بازیگری‌اش به فصول 2013-2012 و 2014-2013 در ریه‌کا برمی‌گردد که یک قهرمانی جام حذفی و یک نایب قهرمانی لیگ کرواسی را به همراه داشت. ماریچ که در فصل دوم حضورش در ریه‌کا با شماره 23 بازوبند کاپیتانی تیمش را به بازو می‌بست قدرت بازیخوانی فوق‌العاده‌ای دارد و در مواجهه با مهاجمان حریف و تقابل تک به تک به خوبی خودش را در مسیر توپ قرار می‌دهد. این مدافع همراه با ریه‌کا در فصل 2014-2013 با حذف اشتوتگارت در پلی‌آف اروپا دست به کار بزرگی زدند. یاران ماریچ در مرحله گروهی این رقابت‌ها با رئال بتیس، لیون و ویتوریا گیمارش همگروه شدند اما در تقابل با این تیم‌های قدرتمند 4 مساوی و 2 باخت به دست آوردند و در رتبه آخر گروه‌شان قرار گرفتند. ماریچ که در بیشتر بازی‌های اروپایی تیمش در قلب خط دفاع با بازوبند کاپیتانی به میدان می‌رفت مدافع مسلط و آرامی نشان می‌دهد اما در سرعت و کورس‌های یک به یک با مهاجمان هم ظاهرا کیفیت قابل قبولی دارد. ماریچ خیلی کم زیر توپ می‌زند و در بازیسازی و توپ‌رسانی به هافبک‌ها بازیکن قابلی نشان می‌دهد.
شاید با در نظر گرفتن تمام این خصوصیات و شناخت کامل برانکو از ماریچ باشد که پروفسور او را به سیدجلال ترجیح می‌دهد. البته اینکه یکی از بین نورمحمدی، بنگر و اومانیا باید کنار این بازیکن بازی کند خود داستان‌ها و حاشیه‌های جدیدی به وجود خواهد آورد. گفتنی است ماریچ و کرشتانوویچ که چند روز قبل در تهران حضور داشتند در تیم ریه‌کا همبازی بودند و حالا یکی از آنها در آستانه عقد قرارداد با پرسپولیس قرار دارد و شاید کرشتانوویچ بلندقامت هم دیگر خرید خارجی برانکو باشد.

کد خبر:9402
  ۲  
آی اسپورت
2015-07-02 14:08:11
نظر دهید
۲ نظر
-
پنجشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۴، ۱۲:۴۴
همین خوبه
-
پنجشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۴، ۱۳:۵۴
تیم چند ساله دفاع چپ تخصصی نداره و همه گل های خورده پرسپولیس از اونجاست هیچکی هم براش مهم نیست.
داستان نخواستن سید جلال و گابریل و انصاری فرد اینه که قراره جاشون از کرواسی بازیکن بیائ همین و فقط همین. حالا وقتی اومدن و قرار داد بستن بازیشونو ببین . از هر کدوم 30 تا 40 درصد پورسانت برانکو است چون دیگه هیچ جا اونارو نمی خوان و مدیون برانکو هستن که واسشون تیم پیدا کرد.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر