فهرست
درباره مدیران فوتبال ایران/ پدران پیروزی!
درباره مدیران فوتبال ایران/ پدران پیروزی!

درباره مدیران فوتبال ایران/ پدران پیروزی!

آی اسپورت- حتی اگر تمام کارمندان کمپانی گوگل به کار گرفته شوند، باز هم تصویری پیدا نمی کنیم که توی آن، فوتبالیستی قراردادش را تمدید کرده باشد و مدیر باشگاهی، اصرار نداشته باشد کنار این بازیکن دیده شود و لبخند بزند.


مدیران فوتبال ایران، فرصت زیادی برای دیده شدن ندارند و باید از همه این فرصت نهایت استفاده را ببرند. در باشگاهی مثل پرسپولیس، میانگین مدیریت 58 روز است و با هر نتیجه بدی، صندلی ریاست باشگاه به لرزش می افتد. پس، هر کجا پای امضای قرارداد و تمدید و خبر خوش باشد، مدیران مهمان همه فریم ها هستند. وقت شکست اما، تو بگو حتی یک عکس پیدا می کنی از مدیری که بالای سر تیمش ایستاده و به جبران شکست فکر می کند، پیدا نمی کنی.


سابقه فوتبالی یا سیاسی، همیشه فقط بهانه ای برای انتقاد از مدیران باشگاهی در ایران بوده است. به نظر می رسد سوابق قبلی یک مدیر در فوتبال ایران، اهمیت چندانی ندارد و این سیستم معیوبِ خود فوتبال است که به مدیریت همه مدیرها، سروشکل یکسانی می بخشد. وقتی شرایطِ تیم خوب باشد و نتیجه ها روبراه، آن ها همه جا هستند. هر روز به تمرین می روند و امکان ندارد روزی را به بدون مصاحبه و تیتر دادن و تقدیر از زحمات خودشان در رسانه ها تمام کنند. پدران همیشگی پیروزی اما مسئولیت شکست را در اندازه های یک طفل ناخواسته نیز نمی پذیرند و تصمیم می گیرند از تیم دور شوند و با مربی دیدار نکنند و تجریحا با مخالفان او جلسه بگذارند و این باور را ایجاد کنند که با شوکِ بعدی، همه چیز درست می شود و آن ها دوباره به صحنه برمی گردند. توی این چرخه اما، هیچ چیز به درست شدن نزدیک نخواهد شد. نه با عکس ها و نه با مخفی شدن ها.

کدخبر:9405
     
آی اسپورت
2015-07-02 16:40:21
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر