فهرست
مظلومی: قول قهرمانی بدهم هواداران را فریب داده‌ام
مظلومی: قول قهرمانی بدهم هواداران را فریب داده‌ام

مظلومی: قول قهرمانی بدهم هواداران را فریب داده‌ام

پرویز مظلومی سرمربی استقلال با حضور در برنامه ورزش و مردم درباره مسئولیت جدیدش گفت: این وظیفه به من سپرده شده است که امیدوارم با کمک دوستان و هواداران به نتیجه برسیم. با تلاش و انگیزه‌ای که تیم من دارد تلاش می‌کنیم به این هدف برسیم.
فکر می‌کردید بعد از مدت‌ها مجددا به استقلال بیایید؟ با توجه به کارنامه‌ام در استقلال این احساس را داشتم که برگردم.
 علیرضا منصوریان هم یکی از گزینه های جدی استقلال بود: بله اما نشد. در حال حاضر مسئولیتی در شرایط سخت به من سپرده شده است.
 برای حضور در این باشگاه پورحیدری از شما حمایت کرده؟ خیر چنین نیست. پورحیدری درکارش رفاقت را مدنظر قرار نمی‌دهد، اگرچه او سمبل استقلال است. من در اینجا از هیات مدیره محترم تشکر می‌کنم، انتخاب چند رای یک سرمربی را مشخص می‌کند که بعد از چند گزینه قرعه به نام من افتاد. در خارج از کشور مربی بودم، اما استقلال نیاز داشت آمدم. پول هم برایم مهم نبود چرا که آن‌جا پول زیادی می‌گرفتم و در این‌جا مجانی کار کردم. 28 - 27 سال در استقلال بودم و تلاش می‌کنم آنچه در توانمان است در طبق اخلاص بگذارم.
مذاکرات استقلال با استیماچ: زمان اندک بود و برای همین تصمیم گرفتند مربی ایرانی بگیرند. من سفید امضا کردم؛ آیا سفید امضا کردن به معنای این است که با قیمت پایین قرارداد بستم. پیش شرطی نگذاشتم. همه چیز را به خود آنها واگذار کردم. به هر حال آنها می‌دانند قیمت مربیان چگونه است. کادر من هم هنوز قراردادی امضا نکردند. آنها هم بازیکنان و پیشکسوتان استقلال هستند.

 خریدهای استقلال: برحسب نیاز خرید کردیم. هنوز نقل و انتقالات ما باز است مقداری سال گذشته سن تیم بالا بود که قصد داشتیم امسال آن را کاهش دهیم. با چند بازیکن در حال مذاکره هستیم. خسرو حیدری، امید ابراهیمی، یعقوب کریمی و جاسم کرار در لیست ما هستند که باید قراردادشان تمدید شود و ما به آنها نیاز داریم. هزینه‌ها را کاهش می‌دهیم و دنبال این نیستیم که آن‌چنانی خرج کنیم. خواسته هواداران زیاد است. در توان ما نیست 2-3 میلیارد برای بازیکن پول بدهیم بودجه‌ای است که باید تمام بازیکنان را در نظر گرفت تا پول‌ها به خوبی تقسیم شود و در آینده به مشکل نخوریم. جا دارد از کمیته نقل و انتقالات استقلال تشکر کنم. ما در کردان کرج اردو داریم و قصد داریم در مملکت خودمان تمرین کنیم هواداران تحمل کنند. اگر قرار است تیمی خوب کار کند 8 هفته نیاز دارد اما ما 4 هفته وقت داریم صبح و عصر تمرین می‌کنیم هواداران استقبال خوبی کردند. در برنامه خودم آشتی هواداران را در نظر داشتم. از خانواده حجازی و مجیدی که محبوب هستند خواستیم بیایند کمک کنند. هدفمان استقلال است. نمی‌خواهم در سکوها چند دستگی وجود داشته باشد. در باشگاه به روی همه باز است. برای تمامی پیشکوستانی که برای استقلال زحمت کشیده‌اند باز است. بیایند رو در رو صحبت کنند و تیم را در رسانه‌ها دچار حاشیه نکنند مردم جور دیگر نسب به پیشکسوتان فکر می‌کنند. خواسته همه بود که تیم سنش پایین بیاید.
 جذب سید جلال حسینی و آندرانیک تیموریان: حسینی هم از نظر اخلاقی و هم فنی بازیکن خوبی است، شاگرد من هم بوده و با او کار کرده‌ام. حسینی در هر صورت اولویت ما بود صحبت‌هایی کردیم اما خواست پرسپولیس نبود و ما سراغش نرفتیم،‌اما در حال مذاکره با سیدجلال هستیم. درباره ‌آندو هم باید بگویم استقلال خانه خودش است البته او از قطر درخواست دارد.
 مذاکره با نکونام: زمانی که او در اسپانیا بود تلفنی صحبت کردم و در تماس هستم. استقلال خانه اوست و پدرش به اندازه‌ای استقلالی است که جواد جرات ندارد حرفی بزند.
کاپیتان تیم چه کسی است؟ فعلا رحمتی را اعلام کرده‌ایم بازیکنان دیگری هم هستند که نامشان را اعلام نمی‌کنم. نمی‌دانم بازوبند کاپیتانی چه چیزی دارد اما همه تیم ما کاپیتان هستند و برای من هم واقعا فرقی ندارد چه کسی انتخاب شود.
 شما جای خالی در تیم دارید؟ می‌خواهیم در رده سنی زیر 23 سال از تیم امید و لیگ دسته 1 بازیکن جذب کنیم.
شایعاتی که مطرح شده مبنی بر اینکه رحمتی استقلال را می‌بندد: این طور نیست به هیچ وجه اجازه نمی‌دهم بازیکنی این کار را انجام دهد و شخصی را به من تحمیل کند من با همه بازیکنان رفاقت دارم.
چه شد فروزان، بیک‌زاده، صادقی و عنایتی را نخواستید؟ جا دارد از آن‌ها تشکر کنم، واقعا زحمت کشیدند با این بازیکنان صحبت کردم. از عنایتی تشکر می‌کنم او حرفه‌ای فکر کرد و راحت پذیرفت.
شما متخصص دربی هستید: وقتی اسم من می‌آید هواداران فکر می‌کنند باید دربی را ببریم. خدا خواست و ما 4 بازی را بردیم و یک بازی باختیم آن بازی هم یک اتفاق بود و مقصر بودیم. بازی‌های زیادی را بردیم و با خودمان گفتیم پنجمین بازی دیگر برد نباشد!
 وضعیت گلرهای استقلال: درست است که رقابت وجود دارد اما من با بازیکنان صحبت می‌کنم. در فوتبال دنیا مربی گلر اول خودش را معرفی می‌کند که این دروازه‌بان 30 بازی انجام می‌دهد و از دروازه بیرون نمی‌آید. به این صورت نیست که به یک دروازه‌بان بگویم تو گلر دوم هستی و به دیگری بگویم گلر سوم ما مشکلی نداریم و اولین هدفم دور کردن حاشیه است. احساس نمی‌کنم مسئله‌ای در این خصوص باشد اما اگر بود تصمیم دیگری می‌گیریم.
چه قولی به طرفداران می‌دهید؟ به خواسته طرفداران تغییراتی در تیم داده شد. آن‌ها خواهان این بودند که تیم جوان شود اما این جوان کردن تبعات دارد. هواداران صبور باشند. همیشه حاشیه‌ها از سکو شروع شده اگر آن‌ها یک دست باشند کار و بازیکنان با آرامش کارشان را انجام می دهند الان قول قهرمانی نمی‌دهم چرا که اشتباه است و با این قول هواداران را فریب می‌دهم اما تلاش می‌کنم حتما جزو سه تیم برتر باشیم نه اینکه دنبال جام نباشیم اما قولی برای گرفتن جام نمی‌دهم.
اظهارات فتح‌الله زاده: استقلال هم الان کمک خواسته است اگر شما بودید نمی‌آمدید؟ باید در شرایط سخت آمد البته نه به هر قیمتی اما باید به این تیم کمک کنیم. شرایطی ایجاد شد که به مظلومی نیاز پیدا کردند قبلا هم از من برنامه خواسته بودند من از هیات مدیره و افشارزاده تشکر می‌کنم. افشارزاده شبانه روز برای حل مسائل مالی وقت گذاشته فقط از جلسات ساعت 6 صبح او می‌ترسم!
     
آی اسپورت
2015-07-03 11:22:58
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر