فهرست
آنالیز فنی استقلال لیگ پانزدهم؛ مستحکم با چند ضعفِ بزرگ
آنالیز فنی استقلال لیگ پانزدهم؛ مستحکم با چند ضعفِ بزرگ

آنالیز فنی استقلال لیگ پانزدهم؛ مستحکم با چند ضعفِ بزرگ

آی‌اسپورت- باشگاه استقلال تهران در نقل‌وانتقالات پیش فصل، روزبه چشمی، مهدی رحمتی، میثم مجیدی، امین حاج‌محمدی و جابر انصاری را به تیم اضافه کرده. رضا عنایتی، امیرحسین صادقی، هاشم بیک‌زاده، محسن فروزان و میلاد نوری هم در لیست خروجی تیم قرار گرفتند. همچنان به دنبال آوردن آندو و نکونام هستند و بازیکنی مثل کرار را هم می‌خواهند رد کنند. با این اوصاف مظلومی با آوردن رحمتی، خیالش از درون دروازه راحت است. فخرالدینی و خسرو هم در سمت راست زوج خوبی تشکیل می‌دهند. مظلومی با آوردن چشمی، و اگر موفق به حفظ ابراهیمی شود، در خط مرکزی تیمش هم با مشکلی روبرو نخواهد شد اما ...
 
مدافع مرکزی: امین حاج‌محمدی و حنیف عمران‌زاده هیچ‌گاه زوج مطمئنی نخواهند بود. به خصوص زمانی که مگویان و صادقی هم از تیم جدا شدند و هیچ دفاع ذخیره‌ای در استقلال حضور ندارد. مگر این که به سر پرویز خان بزند که روزبه چشمی را در این پست به بازی بگیرد. در آن صورت هم در خط هافبک تدافعی به مشکل برمی‌خورد.
 
دفاع چپ: استقلال هاشم بیک‌زاده را رد کرد. امیرحسین صادقی که در مواقع نیاز در این پست به کار گرفته می‌شد، به مانند مگویان از استقلال جدا شد. حالا آبی‌ها تنها دو گزینه برای این پست در اختیار دارند. میثم مجیدی‌ای که بیشتر یک هافبک چپ است تا مدافع چپ را در این پست قرار دهند. که در این صورت معضل ضعفِ کارهای تدافعی مجیدی به ضرر استقلال تمام می‌شود. گزینه دوم هم استفاده از یعقوب کریمی است. با فرض این که کریمی با استقلال تمدید کند، باز هم یعقوب نشان داده که گزینه مطمئنی برای این پست نیست و او به مانند میثم مجیدی یک بازیکن تهاجمی مطمئن و تدافعی ضعیف است. این جاست که باید گفت آقا پرویز هر چپ پایی، دفاع چپ نیست!
 
طراح: به احتمال فراوان جاسم کرار هم از استقلال جدا می‌شود. تیم فصل قبل استقلال نشان داده بود که چقدر به کرار وابسته است. هر چند که شماره سیزده پرحاشیه هیچ وقت آن بازیکن مد نظر آبی‌ها نبوده و فصل خوبی را سپری نکرده بود. تنها راه مظلومی آوردن امید ابراهیمی به یک خط جلوتر است. اتفاقی که به احتمال فراوان رخ می‌دهد.
 
مهاجم نوک: شهباززاده تنها گزینه مطمئن آبی‌ها است. آرش که چند فصلی است روی هم به اندازه انگشتان یک دست هم گل نزده. جابر انصاری هم به احتمال فراوان در ترکیب سه مهاجمه، به عنوان مهاجم چپ و در سایر ترکیب‌ها به عنوان بازیکن شماره ده به کار گرفته می‌شود. استقلال نیاز به یک مهاجم شش دانگ در کنار شهباززاده دارد.


کد خبر: 9407
  ۲  
آی اسپورت
2015-07-03 12:55:34
نظر دهید

۲ نظر
امیر
جمعه ۱۲ تیر ۱۳۹۴، ۱۳:۳۴
اولا مگویان قرار داد داره میمونه.دوما کرا هم همینطور چرا جو میدید
مجید
جمعه ۱۲ تیر ۱۳۹۴، ۱۵:۳۸
با این نفرات استقلال قهرمان نخواهد شد!؟ و بازیهای زیبا نیز به نمایش نخواهد گذاشت! چرا؟ اگریکی از شرط های قهرمانی تیم ها را داشتن هافبکهای قوی و دونده که به موقع به خط حمله اضافه شده و در عین حال کمک شایان به خط دفاعی با رویکرد بستن روزنه ها و فضاها بدانیم ( ونه تکل زدن ) هیچ یک از این هافبکها چنین توانایی را در تیم های خود به نمایش نگذاشته اند! و اگر شرط دوم تیم قهرمان را این باور: که من و تیم ما بهترین هستند (حس مثبت اعتماد به نفس) بدانیم نه یعقوب کریمی و میثم مجیدی و.. این باور را ندارند که بهترین های لیگ هستند. و شرط سوم را یک سرمربی -بازی خوان -جاه طلب---دارای سبک---حداقل مجرب در 4 تاکتیک فوتبالی-- من به عنوان یک هوادار ساده استقلال اینها رو در مظلومی نمی بینم! و اگر شرط بازی کم ضرب را ارسال پاس دقیق-دید عالی--دوندگی بسیار زیاد با تعویض های مکرر جا برای ایجاد فضا برای پاس بدانیم نه پرویز مضلومی و نه مجید صالح چنین بنیه فکری و تمرینات ویژه این سبک بازی را ندارند یعنی اینکه استقلال نه قهرمان میشود و نه بازی زیبا به نمایش میگذازد یعنی اینکه آماده باشیم که از هفته دوم و سوم همان حرفهای همیشگی را از زبان مظلومی بشنویم --تیم دیر بسته شد--فرصت کافی برای بدن سازی و هماهنگی نبود--اینها در اینده بهترین خواهند بود--هفته های اول مشکلات بدنسازی داریم ووووو
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر