فهرست
فینالِ کوپا امریکا / شیلی – آرژانتین؛ حالا یا هرگز
فینالِ کوپا امریکا / شیلی – آرژانتین؛ حالا یا هرگز

فینالِ کوپا امریکا / شیلی – آرژانتین؛ حالا یا هرگز

آی‌اسپورت – شیلی در 99 سالِ گذشته 4 بار به فینالِ کوپا امریکا رسیده، اما هرگز موفق به فتحِ این تورنمنت نشده است. آرژانتین هم در 1993 بدین سو هیچ تورنمنت بزرگی در رده‌یِ بزرگسالان را نبرده است. از این جهت فینالِ شیلی – آرژانتین جدالی برایِ شکستنِ طلسمِ ناکامیِ دو تیم به حساب می‌آید.
هر دو تیم بدونِ شکست در دورِ گروهی تا فینال پیش آمدند و در تورنمنتی که به لحاظِ کیفی چندان بالا نبود، بهترین تیم‌ها بودند. شیلی در نیمه نهایی 2-1 پرویِ 10 نفره را شکست داد و آرژانتین در بهترین نمایشش در کلِ تورنمنت با 6 گل پاراگوئه را در هم شکست. تاتا مارتینو با داشتنِ ستاره‌هایِ رویِ فرمی مثلِ مسی و دی ماریا و آگوئرو و روخو، نگرانیِ چندانی برایِ تهدیدِ دروازه‌یِ کلودیو براوو در فینال نخواهد داشت. اما آنچه ذهنِ مربیِ سابقِ بارسلونا را به خودش مشغول می‌کند، ضعف‌هایِ خطِ دفاعیِ آلبیسلسته، که حتی در بازیِ مقابلِ پاراگوئه در نیمه نهایی هم مشخص بود، است. غیبتِ احتمالیِ ازکیل گارای، به دلیل بیماری، هم می‌تواند کار را برایِ خطِ دفاعِ آرژانتین سخت‌تر کند.
از سویِ دیگر خبرهایی که از کمپِ شیلی به گوش می‌رسد، خبر از مصدومیتِ الکسیس سانچز و احتمالِ از دادنِ فینال، می‌دهد. سانچز که کلِ تورنمنت را هم به کمکِ مسکن‌هایِ قوی بازی کرده بود، اگر در تستِ نهاییِ آمادگیِ پیش از بازی رد شود، ضربه‌یِ بزرگی به لا روخا خواهد زد و خورخه سامپائولی باید راهی برایِ پر کردنِ جایِ ستاره‌یِ آرسنال پیدا کند. جدا از سانچز، شیلی گونزالو خارا را هم به دلیلِ محرومیت نخواهد داشت .
 
 
کد خبر: 9409
 
 
     
آی اسپورت
2015-07-04 08:39:07
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر