فهرست
فینالِ کوپا امریکا / فینال: آیا این لحظه‌یِ مسی است؟
فینالِ کوپا امریکا / فینال: آیا این لحظه‌یِ مسی است؟

فینالِ کوپا امریکا / فینال: آیا این لحظه‌یِ مسی است؟

گابریله مارکوتی
 
امشب در هر صورت یک رکورد شکسته می‌شود. اگر شیلی ببرد بعد از 99 سال قهرمانِ کوپا امریکا می‌شود و اگر آرژانتین ببرد به 22 سال ناکامیِ خودش در تورنمنت‌هایِ بزرگ پایان می‌دهد و در ضمن با 15 قهرمانی، کنارِ اروگوئه، لقبِ پرافتخارترین تیمِ تاریخِ کوپا امریکا را خواهد گرفت. اما نکته‌یِ مهمِ دیگر این است که اگر آرژانتین قهرمان شود، بحثی خیلی کمتری درباره‌یِ مسی به عنوانِ بزرگترین بازیکنِ تاریخِ فوتبال خواهد بود.
تا همین اواخر بحثِ تفاوتِ بازیِ مسی در بارسلونا با تیمِ ملیِ آرژانتین داغ بود. مسی متهم به این است که برایِ کاتالان‌ها خیلی بهتر از آرژانتین بازی می‌کند. این اتهام از جهاتی قابلِ درک نیست. مسی در 28 سالگی تنها 10 گل با رکوردِ گابریل باتیستوتا به عنوانِ بهترین گلزنِ تاریخِ آلبیسلسته فاصله دارد و در زمینه‌یِ تعدادِ بازیِ ملی (102) هم پنجمین نفر است. شاید رسیدن به رکوردِ 145 بازیِ خاویر زانتی ممکن نباشد، اما مسی حداقل به احتمالِ زیاد در جایگاهِ دوم با تیمِ ملی خداحافظی خواهد کرد.
با این حال هنوز بحثِ تفاوتِ او با پله و مارادونا اینجاست که مسی هنوز با تیمِ ملی عنوانی کسب نکرده است. خب، یک سال پیش آرژانتین فینالِ جامِ جهانی را در وقتِ اضافه به آلمان باخت و حالا امسال مسی در آستانه‌یِ برداشتنِ این بارِ سنگین از رویِ دوشش است. شک و تردیدهایی بود که مسی با 57 بازی برایِ بارسلونا در فصلِ پیش خسته به کوپا امریکا برسد. اما اصلا اینطور نشد. نمایشِ روان و فوق‌العاده‌یِ او مقابلِ کلمبیا و پاراگوئه تفاوتِ مسیِ امسال با مسیِ جامِ جهانیِ سالِ گذشته را به خوبی نشان داد.
به هرشکل هر اتفاقی که بیفتد، ما این شانس را داریم که شاهدِ بازیِ یکی از بزرگترین بازیکنانِ تاریخِ فوتبال و طرح و برنامه‌ریزی‌هایِ خورخه سامپائولی، یکی از خلاق‌ترین مربیانِ حالِ حاضرِ دنیا برایِ مهارِ او، باشیم.
 
 
کد خبر: 9409
 
 
  ۱  
آی اسپورت
2015-07-04 10:07:18
نظر دهید

۱ نظر
-
شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۴، ۱۱:۵۰
امشب براوو بیچارست با حضور کینگ لئو
در ضمن مسی راحت 145 بازی رو رد میکنه نمیدونم چطور فکر کردید نمیتونه به رکورد زانتی برسه ؟!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر