فهرست
فینالِ کوپا امریکا / یادداشت: بزرگترین بازیِ عمرِ سامپائولی
فینالِ کوپا امریکا / یادداشت: بزرگترین بازیِ عمرِ سامپائولی

فینالِ کوپا امریکا / یادداشت: بزرگترین بازیِ عمرِ سامپائولی

تیم ویکری
 
خورخه سامپائولی اهلِ کاسیلدا است، شهری کوچک به فاصله‌یِ 35 مایلیِ روزاریو، دومین شهرِ بزرگِ آرژانتین. مطبوعاتِ آرژانتین هنوز گاهی از او به عنوانِ "ال کاسیلدنسه" نام می‌بردند. انگار هرگز نمی‌خواهند فراموش کنند که او از شهری کوچک آمده است. رویایِ فوتبالیست شدنِ سامپائولی با مصدومیتی شدید خیلی زود نابود. برایِ همین او راهش به عنوانِ مربی را شروع کرد و از باشگاه‌هایی در پرو و اکوادور به جایی رسید که حالا لقبِ یکی از جذاب‌ترین مربی‌هایِ جهان را به خودش اختصاص داده است.
سامپائولی جدا از کاراکترش، از قدرتِ باور به یک ایده هم بهرمند است، ایده‌ای که می‌گوید باید حریف را در نیمه‌یِ خودش تحتِ فشار قرار داد، با سرعت از جناحین حمله کرد و در یک کلام کنترلِ بازی را کامل در دست گرفت. این ایده از مارسلو بیسلسا می‌آید و خودِ سامپائولی اولین کسی است که از استادش قدردانی می‌کند و او را بزرگ‌ترین تاثیر در زندگی‌اش می‌داند.
این فلسفه نیازمند به باوری در بازیکنانِ تیم است که حتی اگر حریف نفر به نفر بهتر باشد، بازهم می‌توان با حمله‌هایِ بی امان شکستش داد. حالا بزرگترین آزمون و چالشِ فلسفه‌یِ سامپائولی از راه رسیده است. شاید هیچ رقیبی بهتر از آرژانتین نمی‌توانست متریالِ لازم برایِ این آزمون را فراهم کند: مسی، آگوئرو، دی ماریا و پاستوره. فینالِ کوپا امریکایِ 2015 جدالِ مردِ ریزِ نقشِ کاسیلدا برابرِ یک غول است.
این اولین بار است که سامپائولی باید مقابلِ تیمِ ملی کشورش بازی کند. شیلی در تاریخِ فوتبالش تنها یک بار آرژانتین را در دیداری رسمی شکست داده است: در اکتبرِ 2008، در مقدماتیِ جامِ جهانیِ 2010 و به رهبریِ مارسلو بیسلسا. چه فرصتی بهتر از این که سامپائولی جا پایِ استادش بگذارد؟
 
 
کد خبر: 9409
 
 
     
آی اسپورت
2015-07-04 10:37:35
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر