فهرست
آمار شگفت انگیز مدافع آینده پرسپولیس: گل‌های خورده را نصف می‌کند!
آمار شگفت انگیز مدافع آینده پرسپولیس: گل‌های خورده را نصف می‌کند!

آمار شگفت انگیز مدافع آینده پرسپولیس: گل‌های خورده را نصف می‌کند!

آی اسپورت - خیلی‌ها منتظرند عملکرد لوکا ماریچ، مدافع مورد علاقه برانکو را در خط دفاع پرسپولیس ببینند. مدافعی که برانکو ایوانکوویچ بخاطر او روی نام جلال حسینی خط قرمز کشید. فارغ از عملکرد احتمالی ماریچ در پرسپولیس، مدافع فصل بعد سرخپوشان در سال‌های گذشته کارنامه فوق العاده‌ای داشته است.
ماریچ تا سال 2014 در کرواسی بازی می‌کرد. او از سال 2012 تا 2014 بازیکن ریجکا بود و در بسیاری از بازی‌ها بازوبند کاپیتانی این تیم را هم می‌بست. ماریچ و ریجکا سال آخر نایب قهرمان لیگ کرواسی شدند، اما مصدومیت لیگامنت باعث شد ماریچ بازی‌های آخر فصل را از دست بدهد و فصل بعد هم به لیگ لهستان برود.
ماریچ بعد از بهبود مصدومیت‌اش، از هفته بیستم برای زاویزا بیدگوسز لهستان به میدان رفت. تیمی که قبل از ورود ماریچ در رده آخر لیگ لهستان قرار داشت و در نهایت به دسته پایین‌تر سقوط کرد. نکته جالب، تفاوت گل‌های خورده زاویزا بیدگوسز قبل و بعد از ورود ماریچ است. زاویزا در 19 هفته ابتدایی، 42 گل خورده بود و سابقه خوردن 5 یا 6 گل در بازی‌های مختلف را داشت. آن‌ها در این 19 بازی، فقط دو بار توانسته بودند کلین شیت کنند. ماریچ بعد از اضافه شدن به زاویزا بلافاصله در ترکیب این تیم فیکس شد و بجز یک مسابقه، در همه بازی‌ها به میدان رفت. زاویزا هر 5 بازی اول با حضور ماریچ کلین شیت کرد و در 17 بازی که ماریچ برای آن‌ها به میدان رفت مجموعا 19 گل خورد. آماری که زاویزا را در جدول نهایی یک رده بالا آورد اما نتوانست جلوی سقوط این تیم را بگیرد.
در مجموع، زاویزا در 19 بازی ابتدایی فصل 42 گل خورد و بدون ماریچ، میانگین بسیار ضعیف 2.2 گل خورده در هر بازی را داشت. میانگین گل‌های خورده زاویزا بعد از ورود ماریچ، به 1.1 گل خورده یعنی دقیقا نصف قبل رسید. آماری که تاثیر فوق العاده مدافع جدید سرخپوشان را در تیم سابقش نشان می‌دهد. شاید این آمار، بتواند اصرار بیش از حد برانکو به حضور ماریچ در ایران را توجیه کند.
کد خبر: 9406
  ۲  
آی اسپورت
2015-07-04 16:07:03
نظر دهید

۲ نظر
هیوا
شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۴، ۱۹:۳۴
خیلی برام جالبه اگه این بازیکم خرید استقلال بود شما شروع می کردید این چه بازیکنه و فقط نقاظ ضعفش رو میگفتی٬از پرسپولیسی بودن شما حالم بهم میخوره ٬اینجوری شما میگید این بازیکن باید تو ریال بازی کنه نه پرسپولیس :)
Gatab City
شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۴، ۲۱:۴۷
بهتون قول میدم فولاد که قهرمانه هیچ ولی بین تراکتور سپاهان و پرسپولیس شانس دوم سوم شدن وجود داره/برانکو مربی نیست که تیمش نتیجه نگیره پارسالم بازیکن نداشتیم/آقای هیوا اگه مشکل داری میتونی به سایت چرند ورزش3یا فارس بری که خود خبراش غلط املایی داره
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر