فهرست
ایران 1-3 روسیه؛ لیگ جهانی با شکست ما تمام شد
ایران 1-3 روسیه؛ لیگ جهانی با شکست ما تمام شد

ایران 1-3 روسیه؛ لیگ جهانی با شکست ما تمام شد

آی اسپورت- اسلوبودان کواچ، سرمربی تیم ملی والیبال ایران برای شروع آخرین بازی شاگردانش در لیگ جهانی 2015 بازی از سعید معروف، امیر غفور، میلاد عبادی‌پور، مجتبی میرزاجان‌پور، محمد موسوی، عادل غلامی و مهدی مرندی (لیبرو) استفاده کرد. تنها تغییر تیم ایران نسبت به بازی‌های گذشته، حضور امیر غفور در ترکیب شروع کننده بازی بود که برای نخستین بار در لیگ جهانی 2015 اتفاق می‌افتاد. سایت فدراسیون جهانی هم با اشاره به این موضوع انگیزه، عملکرد و اسپک‌های بازیکن شماره 10 ایران را قابل توجه ذکر کرد. تنها موردی که بازیکنان ایران در کنترل تیم روسیه تا حدی دچار مشکل بودند، دیمیتری موزرسکی، بازیکن 213 سانتیمتری حریف بود. دو تیم پا به پای هم در ست نخست امتیاز گرفتند اما روس‌ها با کمک اشتباهات بازیکنان ایران، زودتر به امتیاز 24 رسیدند.  کواچ از تعویض‌ها و وقت استراحت خود برای تغییر نتیجه بازی استفاده کرد و امتیاز 23 را سعید معروف با یک جای خالی برای ایران گرفت و اما در ادامه موزرسکی با کسب یک پوئن دیگر، نتیجه ست اول را 25 بر23 به سود روسیه رقم زد. روس‌ها در این ست با وجود اشبلاهات بیشتر در حمله موفق‌تر بودند.
تیم ایران در شروع ست دوم عملکرد بهتری داشت به طوری که وقت استراحت فنی نخست در امتیاز 8 بر 4 به سود بازیکنان ایران به دست آمد. در اواسط  این ست، محمود گودرزی، وزیر ورزش و جوانان به جمعیت حاضر در سالن آزادی اضافه شد‬ تا جایگاه ویژه چندان خالی هم نباشد. 10 امتیازی که بازیکنان روسیه در این ست به تیم ایران تقدیم کردند باعث شد تا تیم شاگردان کواچ 25 بر 19 برنده زمین را ترک کنند.
امتیاز نخست ست سوم با دفاع مجتبی میرزاجان‌پور در مقابل دیمیتری موزرسکی به دست آمد. نوع خوشحالی او بعد از این امتیاز، باعث خنده بازیکنان ذخیره تیم هم شد. در ادامه دیدار، مهارر حملات بازیکنان روسیه برای شاگردان کواچ سخت‌تر شد  بازیکنان روسیه هم عملکرد خوبی در دفاع داخل میدان از خود نشان دادند. نتیجه این ست 25 بر 18 به سود روسیه ثبت شد.
تیم ایران در حالی در ست چهارم به امتیاز 3 رسید که روسیه در امتیاز هشتم برای وقت استراحت فنی نزد مربیان خود رفته بودند. ثبت امتیاز 10 بر 4 به سود روسیه باعث شد تا کواچ نخستین وقت استراحت خود را نیز درخواست کند.  در این ست فرهاد قائمی جانشین میلاد عبادی‌پور شد تا دریافت تیم ایران تقویت شود. با ثبت امتیاز 14 بر 7 به سود روسیه، تماشاگران شروع به ترک سالن کردند تا نشان دهند که خیلی زودتر از بازیکنان نا امید می‌شوند. البته تماشاچیان باقیمانده در سالن همچنان با تمام توان تیم خود را تشویق می‌کردند و همین کار نتیجه این ست را 17 بر 15 به سود روسیه کرد.  ثبت نتیجه 19 بر 18 به سود روسیه، الکساندر کلیمکین، سرمربی روسیه را مجبور به گرفتن وقت استراحت کرد.  این ست با نتیجه 25 بر 21 به سود روسیه و در مجمع روس‌ها 3 بر یک برنده شدند.
با این پیروزی تیم ملی روسیه نسبت به باقی ماندن در بین 8 تیم برتر لیگ جهانی امیدوار شد. دیدار دو تیم استرالیا و صربستان در گروه A نیز در صورت پیروزی استرالیا می‌تواند بقای روسیه را در بین تیم‌های برتر به خطر بیندازد.
  ۵  
آی اسپورت
2015-07-04 22:26:03
نظر دهید

۵ نظر
امیر تبریز اوغلی
شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۴، ۲۲:۴۰
باورکنید هنوزم کسایی هستند که اعتقاد دارند امریکا رو بردیم نه اینکه امریکا خودش باخت
Gatab Cityگتاب سیتی بابل جاده حبیبی
شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۴، ۲۲:۴۵
این تیتر بهتره لیگ جهانی با شکست محتشمیان تمام شد چون با این همه ادعا ها پوشالی و گیر دادن به کواچ حتی نمیدونست که فردا استرالیا بازی داره و گفتش روسیه تو سطح 1باقی مونده/مکروا و مکر الله والله خیر الماکرین/درسته کواچ نمیتونه فارسی حرف بزنه و وسط بازی این اقای مدعی فقط داره به کواچ گیر میده که دو بار بهترین بازیکن و مربی شده ولی خدا تو همین ماه عزیز جوابشو داد
Gatab Cityگتاب سیتی بابل جاده حبیبی
شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۴، ۲۲:۵۶
آقایونی که میگید کواچ ضعیفه به اون گروه نگاه کنید ایتالیا با 16امتیاز صعود کرده ولی ایران نه حیف واسه این همه تماشاگر و تیممون
یوهان کرایف
شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۴، ۲۳:۳۴
کلا این اوغلی چی میگه مشتی بازی دیشب آمریکا لهستان رو دیدی دیدی آمریکا چطوری بازی میکرد ورزشگاه اونجا هم بزرگتره پس تعداد تماشگراشم بیشتره ولی هوادار داریم تا هوادار یکی اینجا که 12 هزار نفری آوار میشن سره تیم حریف و یکی هم اونجا که بد بگم سوسولی تشویق میکنن
Gatab Cityگتاب سیتی بابل جاده حبیبی
يكشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۴، ۰۱:۵۸
حسرت بزرگ برای ایران :صعود ایتالیا با 6برد!!لعنت به اونایی که از کواچ انتقاد میکنن
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر