فهرست
درباره ورزشگاه امام رضا؛ این ورزشگاه افتخار ایران می‌شود
درباره ورزشگاه امام رضا؛ این ورزشگاه افتخار ایران می‌شود

درباره ورزشگاه امام رضا؛ این ورزشگاه افتخار ایران می‌شود

آی اسپورت - به نظر می‌رسد بعد از سال‌ها باید منتظر یک اتفاق خوب در زمینه ساخت یک ورزشگاه مدرن در کشور باشیم. ورزشگاه امام رضا در مشهد مقدس آخرین روزهای ساخت را سپری می‌کند. غلامرضا بهروان عضو هیات رئیسه سازمان لیگ که برای بازدید از این ورزشگاه به مشهد رفته بود درباره وضعیت آن گفته است:«وضعیت ورزشگاه بسیار عالی است ولی یک مقدار از کارهایش مانده است. باید زمین زیرسازی‌اش تکمیل شود اما خود سازه ورزشگاه عالی است. مسئولان ورزشگاه می‌گویند این یک پروژه ملی است و فقط می‌خواهند بازی‌های تیم ملی در آن انجام شود. قرار است تا مهر ماه آماده شود ولی من بعید می‌دانم سر موعد آماده شود. سقف این ورزشگاه کامل شده. صندلی‌هایش کامل نصب شده اند. وی آی پی و رختکن ها هم کامل شده اند. یکسری جانمایی‌ها تکمیل شده است. این از برکت امام رضا است. این ورزشگاه آبروی فوتبال ما می‌شود. ورزشگاه امام رضا یک ورزشگاه وی آی پی و درجه یک است. ورزشگاه ظرفیت 35 هزار نفر تماشاگر را دارد. الان ورزشگاه‌ها را نهایتا 40 تا 45 هزار نفره می‌سازند و دیگر کسی ورزشگاه 100 هزار نفری نمی‌سازد. در این ورزشگاه همه مسائل روز رعایت شده است. البته یک بحثی وجود دارد. ما از ورزشگاه‌های ثامن و تختی هم بازدید کردیم. چمن ثامن خوب نیست. ورزشگاه تختی هم شرایط خوبی ندارد. امیدواریم یکی از دو تیم مشهد، از ورزشگاه امام رضا استفاده کنند. این ورزشگاه برای مردم مشهد است. در حال ساخت هتل 5 ستاره‌ای هم هستند که در کنار ورزشگاه قرار دارد و این ارزش استادیوم را بالا می برد. چمن آن هم طبیعی است. بانک چمن رول هم برایش دارند. اما هنوز نمی‌شود درباره آن اظهار نظر کرد. دو تا هم زمین تمرین دارد که روی آن‌ها کار می شود. در ورزشگاه‌های بزرگ دنیا حتی برای تیم اصلی هم اجازه تمرین نمی‌دهند. زمین اصلی فقط برای مسابقه است. امکانات مدرن بدنسازی دنیا را در ورزشگاه زدند. سالن‌های متعددی دارد. این ورزشگاه به روز ساخته شده. همه چیز دارد. سونا جکوزی و ... فقط یکی دو مورد کوچک بود که باید اصلاح می‌شد. آدم به عنوان یک ایرانی افتخار می‌کند وقتی این ورزشگاه را می‌بیند. همه این 35 هزار هوادار زیر سقف هستند و هر 4 ضلع مسقف شده است. پیست تارتان هم پیش بینی شده ، ورزشگاه کاملا المپیکی است. یکی از مسائل مهمی که گفتیم ، نورافکن‌ها بود که داخل سقف کار شده‌اند. لبه سقف هم دور تا دور نورافکن دارد و دیگر نورافکن دکلی نداریم. مثل ورزشگاه‌های فرانسه و آلمان.»

کد خبر:9402
  ۵  
آی اسپورت
2015-07-05 12:55:09
نظر دهید

۵ نظر
-
يكشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۴، ۱۳:۰۴
درود بر آستان قدس دولتها که خوابن
-
يكشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۴، ۲۰:۲۲
دوست عزیز ورزشگاه فولاد خوزستانو سرچ کن کاملا برای فوتباله و پیست نداره ..خبلیم زیباست
Sajad Maharami
دوشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۴، ۰۱:۴۲
من که باورم نمیشه چنین استادیومی در ایران وجود داشته باشه این فقط یه عکس بهترین استادیوم های ما فقط ازادی و یادگار تبریز صد سال پیشه
-
دوشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۴، ۱۳:۰۴
شما که این همه خرج کردید حداقل 50 هزار نفری میساختید
طراحی سایت
يكشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۴، ۰۶:۲۴
چند روز پیش از کنار این ورزشگاه رد شدم. از بیرون که به نظر میومد تکمیل شده. میگن فقط چمن و صندلیاش مونده. امیدوارم شاهد بازی های ملی تو این استادیوم باشیم.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر