فهرست

آلمان 1-0 شیلی؛ پیروزی سخت ژرمن ها در شب درخشان شیلی

آی اسپورت- تیم ملی آلمان در راه آماده سازی خود برای حضور در جام جهانی برزیل امشب در دیداری دوستانه در ورزشگاه مرسدس بنز اشتوتگارت از تیم ملی شیلی میزبانی کرد.

آلمان ها در این بازی با از پیراهن دوم خود برای جام جهانی 2014 استفاده کرد تا پس از رونمایی از پیراهن اول مقابل ایتالیا این بار در مقابل شیلی از پیراهن راه راه مشکی و قرمز رونمایی کرده باشند.

از حواشی ابتدای بازی می توان به اهدای جایزه ی ویژه فدراسیون فوتبال آلمان به مسوت اوزیل اشاره کرد که به انتخاب مردم آلمان بهترین بازیکن سال 2013 این کشور بود. او برای سومین سال متوالی است که این جایزه را می برد.


یوآخیم لوو در نیمه نخست سعی داشت تا از بلوک میانی میدان بایرن در خط هافبک استفاده کند و تا حدودی در این امر موفق هم شد حضور لام و شوانی اشتایگر در پست هافبک دفاعی و حضور کروس در پشت سر مهاجم سبکی بود که گواردیولا در بایرن از آن استفاده می کند. 

بازگشت رئیس به خط هافبک ژرمن ها
اوزیل با حضور کروس به سمت چپ هجومی منتقل شد و در سمت راست هم از ماریو گوتسه استفاده شد. میروسلاو کلوزه هم پس از رهایی از بند مصدومیت همچنان گزینه نخست لوو در خط حمله است.

بازی با برتری نسبی ژرمن ها آغاز شد اما تیم ملی شیلی یک تیم هماهنگ به چشم می آمد حتی آن ها در نیمه نخست شانس گلزنی هم داشتند. ضربه ی سر ویدال از روی کرنر توسط لام از خط دروازه برگشت داده شد حتی او موقعیتی تقریبا تک به گل را با ضربه ای نرم به مانوئل نویر تقدیم کرد.

پس از ده دقیقه غافلگیر کننده ی شیلی، آلمان ها کم کم توپ و میدان را با پاس های کوتاه خود بدست گرفتند تا اینکه در دقیقه 15 ام همکاری زیبای اوزیل و شواین اشتایگر توپ را در داخل محوطه ی جریمه نصیب گوتسه کرد تا او با ضربه ی نرم پای چپ اولین گل بازی را به ثمر برساند. 

ضربه ی فنی گوتسه و گل بازی برای آلمان

همکاری چشم نواز شواینی، اوزیل و گوتسه در گل نخست آلمان ها

افسوس اکلسیس سانچس پس از گلزنی گوتسه

در نیمه دوم آندره شورله به جای میروسلاو کلوزه وارد زمین شد تا اوزیل با حضور او آزادانه تر حرکت کند و به خط حمله آلمان نزدیکتر شود. 

شاگردان خورخه سمپائولی در نیمه دوم با انگیزه ی فراوانی وارد زمین شدند پرس های وحشتناک بازیکنان آلمان حتی برای نویر هم در آغاز کردن بازی دردسر ساز شد نیمه زمین تقریبا از آن شیلیایی ها بود تا جای خالی خدیرا در جنگ های تن به تن نمود پیدا کند. آن ها حتی یک بار هم توپ را به تیرک دروازه نویر کوبیدن تا شاگردان لوو با کمی خوش شانسی پیروز این دیدار دوستانه باشند.

نیمه دوم شانس های شیلی برای تساوی بازی زیاد بود اما ژرمن ها از تک گل خود حفاظت کردند


شیلی در این بازی چهره ای شایسته از خود به نمایش گذاشت آن ها سال گذشته هم یقه ی اسپانیا قهرمان جهان را گرفتند و در حالیکه تا ثانیه های پایانی بازی از ماتادورها پیش بودند بازی  با تساوی 2 بر 2 به پایان رسید آیا آن ها می توانند مدعی چراغ خاموش برزیل لقب بگیرند 100 روز دیگر برای پاسخ به این پرسش باید منتظر ماند.
     
آی اسپورت
2014-03-06 01:46:49
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر