فهرست
دیسلایک:اجازه بدهید با تیمِ کواچ تفریح کنیم
دیسلایک:اجازه بدهید با تیمِ کواچ تفریح کنیم

دیسلایک:اجازه بدهید با تیمِ کواچ تفریح کنیم

آی اسپورت- برای ما که به سولدآوت شدن یک دقیقه ای بلیت های سالنِ آزادی روی اینترنت از طرف مخاطبان پرشمار تیم ملی خو کرده بودیم، باورکردنی نبود که 25 درصد بلیت های مسابقه تا آخرین ثانیه ها روی دست فدراسیون بمانند و تصاویر ارسال شده از ورزشگاه، صندلی های خالی نسبتا زیادی را به نمایش بگذارند. ازدست رفتن شانسِ صعود ایران به مرحله بعدی رقابت ها، موجب شده بود تماشاگران زیادی برای تماشای بازی آخر تیم به آزادی نروند. این موضوع حتی روی در جایگاه وی آی پی و سکوهای هنرمندان نیز قابل مشاهده بود.بالارفتن وحشتناک انتظارها از تیم ملیِ والیبال، شاید برای سال های پیش روی این  ورزش موفق و دوست داشتنی در ایران، خطرناک باشد. پیش تر، بازی های این تیم در برابر قدرت های جهانی، فرصتی برای لذت بردن از توانایی ها و پتانسیل های بازیکنان ایران بود اما حالا مردم فقط برای «پیروز شدن» به والیبال چشم می دوزند. بازیکنان تیم ملی حتی بعد از حدف در لیگ جهانی، همان هایی هستند که 2 بار آمریکا و 1 بار لهستان را شکست داده اند اما به نظر می رسد تقابل آن ها با موزرسکی و رقبا در تیم قهرمان آخرین المپیک، جذابیت زیادی برای مردم نداشته است.


از اولین جرقه های نسل طلایی والیبال ایران تا امروز، همیشه از نبردهای تیم ملی «لذت» برده ایم و با آن «تفریح» کرده ایم. کاش این نگاه را از این تیم نگیریم و به آن ها به چشم ماشین هایی برای برنده شدن نگاه نکنیم.البته که پیروزی و صعود، مهم هستند و همه ترجیح می دهند این تیم به نتایج درخشانی در تورنمنت ها برسد و قرار نیست هیچکس به «باختن» افتخار کند اما برای نگاه کردن به این تیم، برای قدردانی کردن از دستاوردهایش و امیدبخشی اش به جامعه ایران، واژه های به مراتب کامل تری از برد و باخت هم در دسترس هستند.


توی چند سال اخیر، بارها نظریه هایی درباره لزوم ساخت استادیوم های بزرگ‌تر برای والیبال شنیده ایم. مسابقه شب گذشته با روسیه اما ثابت می کند نباید این موج را چندان جدی گرفت. چرا که با اولین شکست ها، هیاهوی اطراف تیم آرام می گیرد و علاقه و اشتیاق، جایش را به تحلیل های مثلا فنی می دهد.ما، این قدرت را داریم که بعد از هر شکست، از فامیلی یک بازیکن تا زندکی خصوصی دیگری و ریشِ یکی دیگر، شایعه بسازیم و از تصمیم های سرمربی تیم ایراد بگیریم. ما، مردمی حقیقتا عاشقِ برد!


کدخبر:9405
  ۳  
آی اسپورت
2015-07-05 14:20:35
نظر دهید
۳ نظر
Gatab City
يكشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۴، ۱۵:۱۳
آفرین به آی اسپورت واقعا حقیقتو گفتی دمت گرم ما مردم همیشه عاشق برد/اگه محتشمیان راست میگه که لابی نداره پس چرا تو این بازی آخر که اصلا حساس نبود چرا یه گزارشگر دیگه نیاوردن
Danial
يكشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۴، ۱۸:۳۰
متن خوبی بود ممنون
مهرداد
دوشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۴، ۰۸:۵۰
حرف شما کاملا متین. ولی یه سری مردها مثل ما هم دلیل دیگه ای برای نیومدن داشتن! یه سری از مردها مثل ما دوست دارن با مادر و همسر و دخترشون بیان ورزشگاه! صرفا جهت تفریح و لذت بردن از یک مسابقه که نتیجه ش میتونه اهمیتی نداشته باشه!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر