فهرست
کومان- زیدان؛ تقابل جذاب ال کلاسیکو بازها
کومان- زیدان؛ تقابل جذاب ال کلاسیکو بازها

کومان- زیدان؛ تقابل جذاب ال کلاسیکو بازها

آی اسپورت - سرمربیان دو تیم بارسلونا و رئال مادرید هر دو در نوع خود جزو افسانه های ال کلاسیکو محسوب می شوند. رونالد کومان و زین الدین زیدان به عنوان بازیکن و مربی در مجموع 30 حضور در ال کلاسیکو داشته اند و قطعا از اهمیت این مسابقه حساس آگاه هستند و می دانند که برای موفقیت در آن به چه چیزهایی نیاز است. با این همه دیدار هفته آینده اولین تقابل این دو نفر رو در روی یکدیگر محسوب می شود.

رونالد کومان در سال 1989 به بارسلونا پیوست و در اولین فصل خود در این تیم با غلبه بر رئال مادرید در فینال، قهرمان جام حذفی شد. شاید بهترین گل او در لالیگای سال 1994 زده شد که با یک ضربه آزاد از راه دور در پیروزی 5-0 بر رئال مادرید در نوکمپ به ثمر رسید. این هلندی در 11 مسابقه ال کلاسیکو در لالیگا پنج گل به ثمر رساند که نشان دهنده توانایی او در گلزنی بود و باعث شد کومان کار خود را به عنوان بهترین مدافع گلزن تاریخ فوتبال جهان (253 گل برای باشگاه و تیم ملی) و برترین در بارسلونا به پایان برساند. او همچنین بهترین مدافع گلزن تاریخ لالیگا بود تا این که نهایتا فصل گذشته سرخیو راموس رکورد وی را شکست.

زین الدین زیدان اما هفت بار به عنوان بازیکن در لالیگا با بارسلونا رو به رو شد که حاصل آن 2 پیروزی، 2 شکست و سه تساوی بود. او همچنین در پیروزی 4-2 کهکشانی ها مقابل بارسایی که بازیکنانی نظیر رونالدینیو و ساموئل اتوئو را در اختیار داشت، گلزنی کرد. زیدان همچنین در نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا نیز در بازی رفت مقابل بارسا گلزنی کرد تا زمینه ساز حضور تیمش در مسابقه فینال باشد؛ همان فینالی که مقابل لورکوزن برگزار شد و زیدان آن گل استثنایی و تاریخی را وارد دروازه تیم آلمانی کرد.

زیدان به عنوان مربی اما افتخاراتی بیش از آن چیزی که هواداران رئال مادرید تصور می کردند، برای این تیم به ارمغان آورد. از جمله دو عنوان قهرمانی لالیگا (2017 ، 2020) و سه قهرمانی پیاپی لیگ قهرمانان (از 2016 تا 2018). از زمان بر عهده گرفتن مسئولیت رئال در سال 2016  به راحتی می توان ادعا کرد که او در حال حاضر موفق ترین مربی در تاریخ رئال مادرید است زیرا زیدان این باشگاه را به 11 جام بزرگ رسانده است.

 

ورزش سه 

۱    
آی اسپورت
2020-10-19 20:59:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر