فهرست
پرتغال 5 - 1 کامرون: بیش بسوی برزیل
پرتغال 5 - 1 کامرون: بیش بسوی برزیل

پرتغال 5 - 1 کامرون: بیش بسوی برزیل

آی اسپورت- تیم ملی پرتغال موفق شد در دیداری زیبا با نتیجه 1-5 از سد کامرون بگذرد. گل های این بازی را رونالدو(21و83)، مرلش(66)، کوئنترائو(67)، ادینهو(77) برای پرتغال و ابوبکر در دقیقه ی 43 برای کامرون به ثمر رساندند.

کریستیانو رونالدو که در این بازی 110 امین نمایشش را با پیراهن پرتغال انجام می داد توانست در دقیقه ی 21 بازی، 48 امین گل خود برای کشورش را به ثمر برساند و بدین ترتیب توانست از پائولتا پیشی بگیرد. وی پس از اولین بازی دوران حرفه ایش برای پرتغال مقابل یونان در سال 2004 تا کنون 10 سال ملی پوش بوده است.

Portugal forward Cristiano Ronaldo

در این بازی تمامی بازیکنان تیم پرتغال بجز نانی که مصدوم است حضور داشتند.

در حالی که 99 روز به شروع رقابت های جام جهانی باقی مانده دو تیم در ورزشگاه لیریا به میدان می روند. ترکیب دوتیم را مرور می کنیم:

پرتغال: بتو، پریرا، رولاندو، نتو، کوئنترائو، مرلش، موتینیو، ویلیام، کاوالرو، رونالدو و رافا

کامرون: ایتانیه، فونگانگ، نیوم، اکوتو، ان کولو، سانگ، انوه، ماکون، موتیینگ، اتوئو، ابوبکر

بنتو مربی پرتغال در این بازی ترجیح داده بود از بازیکنان جوانی مثل رافا و کاوالرو استفاده کند.

اتفاق اول این دیدار در دقیقه ی یازده افتاد جایی که ابوبکر باتیزهوشی روی سانتری از کرنر بالا پرید و توپ را به سمت چپ دروازه ی بتو فرستاد که این توپ توسط بتو دفع شد.

ده دقیقه پس از این گل روی حرکت زیبای پریرا از سمت راست رونالدو صاحب توپ شد او دافع روبرویش ان کولو را از پی رو برداشت و با شوتی عالی بهترین گلزن تاریخ پرتغال شد.

آخرین صحنه ی جالب این نیمه گل تساوی کامرون بود. توپ از بالای سر مدافعان پرتغال که به گمان آفساید ایستاده اند عبور می کند و به ابوبکر می رسد سپس او با شوتی زیبا دروازه ی بتو را باز می کند.

با شروع نیمه ی دوم دو تیم تقریبا برابر بازیکردند تا این که دو گل از بازیکنان پرتغال در دقیقه ی 66 و 67 کار را برای کامرون دشوار کرد.

سپس گل ادینیو در دقیقه ی 77 و پنج دقیقه ی بعد گل دوم کریس یک کابوس فراموش نشدنی را برای کامرونی ها رقم زد.

هواداران پرتغال از عملکرد تیمشان در نیمه ی اول خیلی راضی نبودند اما 4 گل این تیم در نیمه ی دوم باعث شد آن ها راضی به منزل بروند.

     
آی اسپورت
2014-03-06 02:51:18
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر