فهرست
از لاماسیا تا عصبی‌ها/ سیاست بارسا عوض شده؟
از لاماسیا تا عصبی‌ها/ سیاست بارسا عوض شده؟

از لاماسیا تا عصبی‌ها/ سیاست بارسا عوض شده؟

آی اسپورت- با اضافه شدن ستاره ترک تبار باشگاه اتلتیکو مادرید به جمع آبی و اناری پوشان بارسلونا، بحثی جدید در دنیای فوتبال شکل گرفته است. این که بارسونا دیگر به ستاره های آکادمی خود اعتمادی ندارد و به جای اضافه کردن بازیکنان مورد نیاز از لاماسیا، ترجیح می‌دهد ستاره های دیگر تیم ها را جذب کند. دوران بعد از لاپورتا در بارسلون، دوران خوشی برای مدرسه بازیکن سازی بارسا نبوده است. مدیریت جدید بارسلونا، در اولین اقدام بزرگ خود، نیمار جونیور، ستاره بزرگ، جوان و آینده دار برزیلی را جذب کرد. ساندرو راسل در رقابتی سخت با فلورنیتنو پرز، نیار را با رقمی نا معلوم (از 70 تا 130 میلیون یورو) آبی و اناری پوش کرد. انتقالی که هنوز بعد از گذشت سه فصل، گریبان بارسا را رها نکرده است و محرومیت ها و جریمه‌هایی برای این تیم به ارمغان آورده است. یک فصل بعد از پیوستن نیمار، لویز سوارز اروگوئه‌ای به این تیم اضافه شد.سوارز در حالی قرارداد خود با بارسا را به امضا رساند که دوران محرومیت 4 ماهه خود از حضور در تمام اماکن ورزشی رسمی را سپری می‌کرد. انتقالی که حدود 80 میلیون یورو برای لیورپولی ها سود به همراه داشت. همین روز گذشته هم آردا توران، با مبلغی حدود 40 میلیون یورو، از روخی بلانکوس به جمع ستاره های کاتالان پیوست. نکته قابل تامل برای فوتبال دوستان، سابقه انضباطی این سه بازیکن است. نیمار جونیور تاکنون در دوران فوتبالی کوتاه خود، از سال 2009 تا امروز، حدود 101 کارت زرد گرفته است. موضوعی نگران کننده برای یک استعداد ناب 23 ساله. در لالیگا او طی 2 فصل گذشته، 12 کارت زرد دریافت کرده است. لوییز سوارز، با گاز گرفتن های معروفش راهی بارسلونا شد. او با محرومیتی سخت که به همراه داشت به این تیم اضافه شد. با شنیدن خبر قطعی انتقال آردا، عکس‌هایی که از او منتشر می‌شد، مربوط به پرتاب لنگه کفش به سمت کمک داور و صحنه اخراج بی دلیل او برابر رئال مادرید در یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان بود. آردا علاوه بر خشونتی که در بازی خود دارد، رفتاری نه چندان آرام با بازیکنان و داوران دارد. شاید تغییر لوییز سوارز و آرام شدن او، پیامی باشد که روانشناسان باشگاه بارسلونا، توانایی بالایی در آرام کردن بازیکنان دارند. اما این که هیچ تغییری در رفتار نیمار مشاهده نشده است، می تواند کمی نا امید کننده باشد.
  ۱  
آی اسپورت
2015-07-08 11:52:33
نظر دهید

۱ نظر
saeed
چهارشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۴، ۱۴:۱۰
اولا اون بازیکنایی که گفتید همشون اونقد خوب و موثر بودن که طی حداقل دو فصل 3 گانه گرفتند و به احتمال زیاد 6 گانه هم میگیرن. رئال 12 ساله خرید های گرون قیمت داشته فقط 1 چمپیونزلیگ برده...
دوما هم نیمار و هم سوارز هیچ کدومشون تو بارسا نه گاز گرفتن نه محروم شدن(این نشون میده که باشگاه بارسلونا یه باشگاه با انضباطه و اجازه نمیده به بازیکنا بی انضباطی کنن)
سوما تغییر سیاست بارسا حالا هرچی بوده به نفع بارسا تموم شده که اینو نگفتین..
لطفا ماهیت باشگاه بزرگی مثل بارسلونا رو با این حرف های بیخود خراب نکنید...
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر