فهرست
قاب خاطره انگیز: پیروز قربانی، خداحافظی و آلزایمر!
قاب خاطره انگیز: پیروز قربانی، خداحافظی و آلزایمر!

قاب خاطره انگیز: پیروز قربانی، خداحافظی و آلزایمر!

آی اسپورت- مدافعِ تیم فوتبال صبا بعد از کنار گذاشته شدن از این تیم در نیم فصل دوم فصل گذشته، بار دیگر به این باشگاه فراخوانده شده اما به نظر می رسد که دیگر تمایلی برای ادامه فوتبال ندارد. پیروزِ قربانی 35 ساله، به صورت موقت از فوتبال خداحافظی کرده و 6 ماه دیگر، درباره بازگشت و یا عدم بازگشت به فوتبال تصمیم گیری خواهد کرد. پیروز نیز یکی از مهره های شناخته شدهِ دیگر فوتبال ماست که در سکوت و بی خبری، کفش هایش را می آویزد.

ماندگارترین تصویر پیروز قربانی در فوتبال ایران، به هفتم اسفند 1383 برمی گردد. او در پیراهن آبی، رو در روی قرمزهای تهران قرار گرفته بود و در شرایطی که نبرد مهیچ دو تیم با تساوی دو-دو دنبال میشد، دیرهنگام ترین گل دربی های تهران را با ضربه سر در دقیقه 93 وارد دروازه حریف کرد. نه دورِ افتخار سهراب انتظاری، نه گل غیرمنتظره شیث و نه جتی سوپرشوت محمود فکری، مردِ اول آن مسابقه پیروز بود با صورتی که احساسات از آن می چکید و دست هایی که به طرف سکوهای آبی تکان می خوردند و رهبر ارکستر پسران تیم برنده نبرد پایتخت می شدند. پیروز قربانی، قهرمانی یکی از جذاب ترین دربی های تهران در تمام تاریخ بوده و حالا جایی دورتر از پیراهن تیم محبوب‌اش، به فراموشی سپرده خواهد شد.

اگر هواداران منچستریونایتد هنوز هم گل دقایق پایانی مایکل اوون در دربی تماشای 4-3 منچستر را برای ستایش او کافی می دانند و این بازیکن را علیرغم سال های کوتاه حضورش در من یو محترم می شمرند، اینجا پیروز قربانی که بهترین سال های فوتبالش را در استقلال سپری کرده و یکی از مهم تین گل های تاریخ باشگاه را به ثمر رسانده، باید در سکوت و خاموشی از فوتبال برود. اینجا فراموشی، وظیفه سازمانی آدم هاست و هیچکس از یاد نمی برد که از یاد ببرد!

کدخبر:9405
  ۳  
آی اسپورت
2015-07-08 15:45:25
نظر دهید
۳ نظر
کیسه کشای دوپیگی
چهارشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۴، ۱۶:۰۸
اگه جای ایمون زاید بود و 3 گل می زد چه می گفتین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
لنگ و دوپینگ دو برادر هستن
چهارشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۴، ۱۸:۰۵
پیروز اتیشی به دامن لنگیا انزاخت که هنوزم دارن می سوزن
هستی استقلالی
پنجشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۴، ۰۳:۵۶
لنگی ها هم در خوردن گل در 30نایه علی سامره معرف هستند و هم در خوردن گل در اخرین دقیه معروف هستند .
پیروز در قلب تمام اس اسی ها جا داره و هیچگاه فراموش نخواهد شد .4پابیسی ها همیشه پاییین تر از سرورشون هستن .شنیدن سوت فینال اسیا .......حسرت 4پلیسی ها
گگ
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر