فهرست
پایانِ داستان سه تفنگدار در پرسپولیس/ بمب‌های بدون قهرمانی
پایانِ داستان سه تفنگدار در پرسپولیس/ بمب‌های بدون قهرمانی

پایانِ داستان سه تفنگدار در پرسپولیس/ بمب‌های بدون قهرمانی

آی اسپورت- چیز زیادی به پایان فصل نقل و انتقالات تابستانی لیگ دهم باقی نمانده بود و زوج دایی-کاشانی به خاطر انفعال پرسپولیس در زمینه خرید بازیکن، مورد سرزنش قرار می گرفتند. حاج حبیب اما به صورت همزمان، 3 ستاره مهم باشگاه صبا را به خدمت گرفت. بازیکنانی که در آن مقطع، بمب های نقل و انتقالات به شمار می رفتند. محمد نوری، غلامرضا رضایی و امیرحسین فشنگچی.


با جدایی رسمی نوری از جمع سرخ ها و حضور او در لیگ قطر، داستان سه تفنگدار در این باشگاه به پایان رسید. اولین جداشده در جمع این سه بازیکن، امیرحسین فشنگچی بود. کشف گلمحمدی در صبا، در طول 3 فصل حضور در این باشگاه، هیچوقت موفق نشود به سطح ایده آلی برسد و درست بعد از ترک پرسپولیس بود که در لباس ملوان آقای پاس گل لیگ برتر شد. غلامرضا رضایی نیز در مجموع 4 فصل در جمع سرخپوشان ماند. مهره ای که به عنوان بازیکن محبوب دایی در زمان جضور در تیم ملی، به پرسپولیس آمده بود، در این باشگاه تبدیل به بازیکنی شد که هر چند سال یک بار گل می زند. محمد نوری اما موفق ترین بازیکن این جمع بود. او به خوبی در باشگاه پیشرفت کرد و گلزن ترین هافبک پرسپولیس شد و به بازوبند کاپیتانی نیز دست پیدا کرد.او بعد از 5 فصل متوالی، پرسپولیس را به مقصد مسیمیر ترک کرد.


وینگِ چپ، وینگ، راست و هافبک هجومی، پست بازی این سه مهره در پرسپولیسِ لیگ دهم بود. تیمی که علیرضا حقیقی را به عنوان گلر ثابت، نورمحمدی را در دفاع؛ مازیار زارع را در پست هافبک دفاعی و هادی نوروزی را در نوک حمله داشت. این نسل، هرگز موفق نشدند با پرسپولیس به قهرمان لیگ برتر برسند و تنها به دو قهرمانی در جام حذفی بسنده کردند. در واقع بنای پرسپولسِ این چند سال، در لیگ دهم گذاشته شد و شاید اگر آن تیم کمی پرستاره تر بسته می شد و یا اینکه بازیکنان‌اش سطح بیشتری از توانایی هایش را نشان می دادند، حالا کاپیتان نوری با صفر مدال قهرمانی لیگ در پرسپولیس، فوتبال ایران را ترک نمی کرد.کدخبر:9405
  ۲  
آی اسپورت
2015-07-09 11:23:19
نظر دهید

۲ نظر
-
چهارشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۴، ۱۸:۵۰
سه کله پوک
آرش زند
پنجشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۴، ۱۶:۲۶
ازسایت شمابعیده
عزیز من فشنگ چی از زمان فیروز کریمی ولیگ هشتم بازیکن شناخته شده صبا بود وبعد ازاون هم توی صبا با چندتا مربی دیگه کارکرد وهمیشه فیکس وشناخته شده بود-واقعا چرا به فشنگ چی میگین کشف گل محمدی درصبا؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر