فهرست

گزارش روز: چه کسانی باعث تحول بنزما شدند؟

آی اسپورت- کریم بنزما عوض شده است . حتی حالت صورتش ، نحوه خوشحالی از گلهایش ، هیجان و دویدنش در طول بازیها هم تغییر کرده است . قبلا در هواپیمای سفرها یک گوشه می نشست و ساکت بود اما حالا می خندد و شوخ و شنگ است .

کریم نه تنها از نظر بازی ، بلکه از نظر شخصیت هم رشد کرده است :"‌حالا احساس راحتی بیشتری می کنم . سبک خوشحالی در زندگیم دارم . جوان هستم و افراد زیادی هستند که مرا نمی شناسند و فقط با تصویرم آشنایی دارند . در بهترین باشگاه دنیا هستم و با تیم ملی به جلو می روم . با بازیکنان بسیار خوبی بازی می کنم که باعث شده اند که پخته تر شوم . "‌این را در اردوی تیم ملی فرانسه در پاریس برای بازی دوستانه با هلند گفت .

کریم در فصل دوم مورینیو شاید از نظر آمار فوتبالی مشابه امسال بود . او در آن زمان هم فصل را با 32 گل تمام کرد اما هرگز از نظر رفتاری پختگی حالا را نداشت و در مورد تصویر و وجهه اش ابهاماتی وجود داشت . شاید ثبات در زندگی شخصی نیز برای این آرامش مثمر ثمر واقع شده باشد .

کریم بدون هیچ تردیدی حال خوشحالی خود را ساطع می کند . تصویرش به عنوان یک فرد همیشه آرام نشان شده باشد اما در سال جدید همه همه چیز عوض شده است . شاید بزرگترین نمونه آرامش او وقتی باشد که در تابستان گذشته در رئال و تیم ملی فرانسه هو می شد و حتی در آبی ها نیمکت نشین شد اما لام تا کام حرفی نزد .

این اتفاقات باعث شد که کریم پخته تر شود و از نظر ذهنی بازیکن بهتری شود . نقطه عطفش گلی بود که به اوکراین در بازی پلی آف راهیابی به جام جهانی داد . کریم با تمام وجودش از آن گل خوشحالی کرد تا در صعود فرانسه به جام جهانی نقشی کلیدی داشته باشد .

کریم پس از این روند دوباره برنابئو را پشتش دید . آنجلوتی همیشه به او اعتقاد داشت و همین باعث شد که بنزما با خیال راحت تری بازی کند و گل بزند چرا که رختکن نیز او را می ستود .

بنزما عوض شده است . چنین کاری به جز با تلاش و کوشش با هیچ چیز محقق نمی شد . می خواست ک هآینده اش در رئال باشد و با تلاش به این مهم دست پیدا کرد . در این میان سه نفر برایش خیلی مهم بودند .

اولی آنچلوتی بود . خود کریم می گوید :"‌همیشه مهم است که مربی به مهاجماش اعتماد داشته باشد ،‌حتی وقتی روبراه نیست ، گل نمی زند و حت هو می شود . "

نفر بعدی زیدان است که کریم او را همچون برادر بزرگتر خود می بیند . شماره 5 سابق رئال با این بازیکن تمرینات ویژه ای را در مورد حرکات در محوطه جریمه و تمام کنندگی داشته است . از نظر ذهنی نیز خیلی با او کار کرده است .

نفر سوم دشان است که هر چند او را در تیم ملی فرانسه نیمکت نشین کرد اما همیشه در مصاحبه ها از کریم دفاع کرده است . کریم حالا با آمارش بیشتری بازی می کند . او هفت گل با پای راست ،‌یعنی پای تخصصی خودش زده است ،‌پنج تا با پای چپ و سه تا با ضربه سر

     
آی اسپورت
2014-03-06 11:37:03
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر